Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök a húzódzkod...

Ktk312 kérdése:

Miért nem fejlődök a húzódzkodásban?

Figyelt kérdés
Csinálom már egy ideje kb nyár közepe óta, a hátam izmosabb lett, meg persze többet is tudok csinálni, de 2-3 hónapja ugyan azon a szinten mozgok. Hogy lehetne ezt átugrani?

2014. jan. 27. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy ugyanazon a szinten vagy? Egy ideje nem nő az ismétlésszám?


Amúgy meg nehezítenék rajta, pl. csináld úgy, hogy fél kézzel húzod magad + a másik kezeddel fogod a karodat.

2014. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan, nem nő az ismétlésszám.


Arra még nem vagyok teljesen képes, legalább is csak erőt tudok vele növelni, tehát ötöket... Meg kicsit pihentetni kell a könyökömet is...


De a rendes két karos húzódzkodás maximum száma sem nő...


Pedig szeretnék 30-t vagy a körülit...

2014. jan. 27. 19:28
 3/4 A kérdező kommentje:

Edzésterv:


3x10 szűken

2x10 szélesen


De az edzés végére már nem vagyok képes mindet megcsinálni vagy ha igen akkor meg nem szép a kivitelezés...


Akkor szeretnék a következő szintre lépni, ha ez már megy könnyen...


Mellette még a fekvőtámaszok...

2014. jan. 27. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után, ha csak az ismétlésszámot növeled, átmegy az edzés állóképességi gyakorlatba. Tehát egy idő után mindig lesz egy adott ismétlésszám, amit nem tudsz majd túlteljesíteni. Mert ehhez az kéne, hogy még több "energia szolgáltató molekula" legyen egységnyi térfogatban az izmaidban, aminek van egy felső határa. A guinness rekorderek is úgy értek el bődületes ismétlésszámot, hogy magát az alap gyakorlatot tovább nehezítették, több izom tömegük lett, aztán könnyebbé vált a "régi" gyakorlat. Aztán ezt a megnövekedett plusz izmot kezdték még állóképesebbé tenni. Amit kihagytam, az az, hogy ez az egész semmit nem ér, ha nincs mögötte kifejezetten kardio jellegű edzés, ami az oxigénfelvételt (is) hatékonyabbá teszi.
2014. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!