Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 6-8 hetente szoktam változtatn...

6-8 hetente szoktam változtatni az izomcsoportok felosztását most ez van: 1NAP:bicepsz, hát 2NAP:LÁB, has 3NAP:VÁLL, tricepsz 4NAP:has, alkar 5NAP:MELL elég lenne ha az elsőnapot kicserélem? A második nappal?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég érdekes felosztás.

A negyedik napot eltörölném, mert értelmetlen.

Egy hasedzést betennék a mell mellé. Ha az alkart is akarod akkor szerintem még az is mehet ide, bár eleget kap a többi edzésen.

2014. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal hogy változtatsz a felosztáson, az edzésterven nem, ugyan azt az edzés tervet csinálod akkor is ha felcseréled, mint ha nem csinálsz semmit.

Nem felosztást, hanem edzéstervet kell váltani. Most osztott edzést végzel. Csinálj húzó(bic, hát, alkar, has, láb-váll egy része)-nyomó(mell, tric, láb-váll egy része) edzést, vagy egész testes edzést, vagy magas ismétlés számos edzést, ezen belül lehet többféleképpen osztani. Csinálhatsz olyat is hogy egyik nap az első (comb, első váll, mell, bic, has), másik nap a hátsó (hát, váll hátsó része, fenék, vádli, derék, combhajlító) izmokat edzed. Olyat is csinálhatsz hogy a 3 alapgyakorlatot külön napokon végzed. Pl. hétfőn nyomsz fekve, szerdán mellezel, szerdán húzol fel, pénteken hátazol, pénteken guggolsz, hétfőn lábazol. Ha egy héten többször edzed az izmot, úgy állítsd be a sorozat számokat, hogy a hét végére kisebb izmoknál 10-12, nagyobbaknál 12-15 sorozat meglegyen, nem kell egyszerre. Ha jól csinálod, egy egész testes edzésnél is szanaszét leszel hévégére.

2014. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!