Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Osztott vagy teljes testes...

Osztott vagy teljes testes edzésterv legyen foci mellett?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok foci mellet szeretnék súlyzós edzést csinálni. Nem indulok nulláról, már 1 éve saját testsúllyal edzek. Egyébként fő célom lábra többet edzeni mert abból szeretnék erősödni.

Kedden és csütörtökön mennék, ha teljes testes lenne és ha osztott akkor kedd, csütörtök, szombat (szombaton otthon edzenék).

A feladatokat most nem írom le, de ha valaki kéri szívesen megadom.

Összességében azt szeretném megtudni, melyikkel építhetnék ki jobban szálkás izmot, étrendem van.



2014. febr. 3. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Heti 2 teljes test edzés. Ha a célod erő és nem akarsz tömeget, akkor az ismétlési tartomány legyen 1-4 között a sorozatok száma pedig 3-6 között. Összetett alapgyakorlatokra koncentrálj, legfontosabbak: guggolás, felhúzás, fekvenyomás, evezés, vállból nyomás. Ezek mellé csinálhatsz kiegészítő gyakorlatokat, de az edzés értékének 90%-át ezek a gyakorlatok adják amiket leírtam. Nagyon jó program a Starting Strength vagy a Stronglift 5x5 és ICF 5x5 de ezekkel tömeg is menni fog rád, ami miatt egy idő után lassulhatsz a pályán, de ha úgy érzed szükséged van rá és nem hátráltat mindenképp kipróbálnám a helyedben.
2014. febr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! :)
2014. febr. 5. 23:41
 3/3 A kérdező kommentje:

A teljes testes edzéssel az a bajom hogy nem tudok rendesen bedurranni, tehát ha fekvenyomásból csinálok 4 sorozatot az nekem nem sok...


Ezt az edzéstervet csináltam:


Kedd


Láb:

Combközelítő

Lábnyújtás/Guggolás

Vádligép


Mell:

Fekvenyomás

Fekvőtámasz


Bicepsz:

Húzódzkodás

Egykezes koncentrált/Kalapács

Kétkezes állva



Csütörtök


Láb:

Combtávolító

Lábnyújtás/Guggolás

Vádligép


Hát:

Húzódzkodás

Evezés


Tricepsz:

Fejfölé engedés fekve

Tolódzkodás


Has:

Hasprés

Térdfelhúzás

Lábemelés



Szombat


Mell:

https://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY


Váll:

Oldalemelés

Fejfölé nyomás


Has:

-||-

2014. febr. 9. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!