Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnák javítani a...

Hogyan tudnák javítani a fekvenyomásomon? 16/F

Figyelt kérdés

Nagyon rossz vagyok fekvenyomásban.

50 kilóval megy a szériázás szabályosan,lassan.De pl.a felhúzás az megy 80 kilóval is,abban 105 kiló az 1 ismétléses maxom.Bicepszben is egykezessel megy 18 kilóval.Mi lehet az oka,hogy ilyen gyenge a fekvenyomásom?Hogyan tudnák rajta javítani?



2014. febr. 28. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

csinalj nehany melledzest, ami elter az elozotol. pl DTL edzes: fekvenyomas:50-40-30-20-10 ferdenyomas:50-40-30-20-10

es ezek szuperszettben, meg csinalhatsz nagy sulyos athuzast is.

na meg tanuld meg a kemeny legzest, erositsd a rekdszizmodat, ehhez fekudj hanyatt, vagj a hasadra egy kezisulyt, feszits ra hasra, aztan probalj meg ugy lelegezni h a hsadba szivd a levegot. es probald meg hasonloan csinalni a legzest fekvengomasnal. amugy az nem tiszta h mint testepito vagy mint eroemelo akarod novelni a sulyt?

2014. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mint erőemelő.Vagy inkább,mint erősember.
2014. febr. 28. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy 50 kilos fekvenyomasnak ne javasolj mar dtp-t az amugy se jo csak rovidtavon es akkor se erőre. Inkabb allokepessegre.

Kerdezo: a felhuzasod is keves. Valoszinuleg a guggolasod is.

Menjen a starting strength edzesterv jo sok kajaval vagy a stronglifts 5x5 jo sok kajaval

Amennyiben a kinezet is erdekel menjen az icf 5x5

(Ezek mind edzestervek meg van bennuk adva mikor emeld es mennyivel a sulyt)

2014. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb módszer, hogy minden edzésen próbáld emelni a terhelést! Ezt 3 féle módon teheted meg: növeled a súlyt, az ismétlési számot, a sorozat számot. Ha most 50 kg-val 8 ismétlés megy, legyen a cél legközelebb 10, aztán 12. Ha ez megvan emeld a súlyt, ne próbáld minden alkalommal 5 kilóval többel, mert idő kell, hogy hozzá szokjon a szervezeted a teheléshez és alkalmazkodjon. Ha erőre edzel kezdőként mindenképp legalább heti 2x csináld, amit fontosnak találsz gyakorlatot és fejlődni akarsz benne, de a 3 még jobb.
2014. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csináltam ezt az 5x-ötöset több,mint egy hónapig,de csak annyit segített,hogy már szabályosan megy.Elképzelhető,hogy gyenge a vállam és eddig nem csináltam a szűknyomást és amiatt?
2014. márc. 1. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdés az 5x5-öt úgy csináltad hogy ugyanazzal a sullyal végig vagy sorozatonkent emelted.

Amint megvan 5x5 ugyanazzal a sullyal hozza kell adni 1.25-öt mindket oldalhoz es kovetkezo heten azzal csinalni.

2014. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Emeltem a súlyt ismétlésenként.60 kiló volt a max,amit elértem 5-ször
2014. márc. 1. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:
elso vok: azt ugye tudod hogy az eroemeles art fiatalon, felhuzasnal meg guggolasnal nm mozgathatn meg nagyobb sulyt mint a testsulyod. ja es par het dtp utan konnyebb fejeszteni a sulyt. de ha eroemelokent torekedsz nagyobb sulyra akkor vegyel hozza pr technikat: has, farizom feszites, hid a nyomas kozben, lapocka osszezarasa, illetve a rud szoritasa tiszta erobol. ja es az eroemelore tartozik a fekvenyomasguggolas es felhuzas, az erosemberre: ronknyomas, koffer cipeles, traktor keres gurigatas stb.
2014. márc. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom mennyit tudsz belenyomni de a cél legyen 15 ha nem megy menny kisebb sujra. ha már 10-12 megy 50 be akkor lehet gyakorolni. és mindig csak akkor lépj sulyt ha megvolt a 15.
2014. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!