Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan letezhet az hogy egy...

Hogyan letezhet az hogy egy egyenletes intenzitasu aerob edzes (1 ora) elvileg tobb zsirt eget, mint ha lemennek egy MMA edzesre (1 ora) ahol zsakokat dobalunk, boxolgtunk, stb?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a Dietamat,szalkasitok kajam tokeletesen rendben van egyre csokkentem a szenhidratot mega kaloriakat, es gondoltam ha eppen nem sulyzos edzesem van a teremben akkor kardiokent elmennek mma edzesre. Bar hulyen hangzik de nem is a bunyo miatt hanem mert sztem jobban kifulladok meg tobb sirt egetek, mintha gyalogolnek 1 orat.......
2014. márc. 2. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

haat a gyaloglas szerintem eleg gyenge....

amugy az aerob (futas, bicaj, uszas) megemeli a pulzusszamodat es egy bizonyos szinten tartja joo sokaig. mma-nal ez mas. ott inkabb az izmaidat hasznalod, nagy intenzitassal ezert lihegsz.

az elso mozgas (de nem a gyaloglas) inkabb zsirt eget , mig a masodik inkabb izmot erosit/novel. Szerintem a ketto egyutt a tuti :)

2014. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sehogy.
2014. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ha az az MMA edzés kardió tartományban van ÉS csak magát az edzés idejét nézzük, ugyanis kardió tartományban amíg a mozgás tart egyáltalán nincs zsírégetés.

De ha mondjuk az edzés követő 24-48 órát nézzük, akkor egyértelműen az MMA-val égetünk több zsírt, hiszen felfokozódik az anyagcsere és 1-2 napon keresztül is "ég a zsír", míg aerobnál csak az edzés ideje alatt.

2014. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!