Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyáron leszek 15 éves és...

Nyáron leszek 15 éves és szeretnék elkezdeni súlyokkal edzeni nem szeretnék nagyon nagy súlyokkal csak hogy látszódjon hogy edzek! Vélemény?

Figyelt kérdés
Mi erről a véleményetek?

2014. márc. 3. 23:21
 1/3 anonim válasza:

Keresel a neten egy neked megfelelő edzéstervet és ÉTRENDET aztán belefogsz.


Én ebben a korban először a mélyizmok edzésével kezdeném az elején párhuzamosan csinálnék egy állóképesség növelő atlétikai edzést a súlyok mellett. Az első kettő ad valami alapot,amire komolyabban tudsz majd építeni.

2014. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most 16 éves vagyok..8 hónapja kezdtem el edzeni..három hónapa intenzívebben (heti öt alkalom)!

Először el szeretném árulni,hogy a "kondizás" az izomépítés 30-40 százalékát teszi ki..a többi az étrendtől függ..az elején igaz annyira nem fontos de idővel csak az segít a fejlődésben!

Kezdd avval,hogy a testsúlyodnak, magasságodnak és céljaidnak megfelelő étrendet keress és tartsd is be!

Leírók néhány edzéstervet amiket használtam is biztosíthatlak,hogy hasznosak :)

Heti 4 napos edzés:

Hétfő: Mell-bicepsz

Kedd: Pihenő

Szerda: Hát-tricepsz

Csütörtök: Láb

Péntek: Váll (lehet alkarral kombinálni!)

(+ minden nap lehet "hasazni")


Heti 5 napos edzés:

Hétfő: Tricepsz-Bicepsz

Kedd: Mell

Szerda: Hát

Csütörtök: Láb

Péntek: Váll

( Heti 2-3 alkalommal lehet alkart is edzeni pl kombinálhatod a mellel,vállal,háttal..+ minden nap lehet "hasazni")


Ha kérdésed akad tedd fel bátran..ha tudok segítek!

2014. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon én lehet, hogy inkább először saját testsúlyos gyakorlatokat végeznék, az is meglátszódna. Fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás... Keress rá neten a gyakorlatokra. Esetleg olvasd el az ingyenes sárga kapszula című könyvet, abban vannak hasznos tippek, infók kezdőknek.
2014. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!