Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helytelen étkezés táplálék...

Helytelen étkezés táplálék kiegészítővel?

Figyelt kérdés

17 f, 178 cm, 62-63 kg (amikor egy éve elkezdtem kondizni 55 kg voltam)

-4 hónap stagnálás után meguntam a kondizást és abbahagytam, most tartok a 2. hónap szünetemnél-

Nagyon keményen edzettem sok ideig, nem hiszem hogy a gyakorlatokkal volt a baj, hiszen másnapokon az adott izomcsoportom teljesen ki volt merülve, alig tudtam mozogni.

Heti 4 alkalom mellett a túledzés gyanúja sem merült fel.

Az egyetlen kifogásolható ''dolgom'' az étkezés volt és még most is az. Imádom a húst és amikor van tele tömöm magam (+ esténként eszek túrót vagy tosjást), tehát van valamennyi fehérje bevitelem de azért mégsem a legjobb. Egyszerűen nem tudok rászánni annyi időt és pénzt. A tojást már meguntam, a túrótól egyesek szerint szívrohamom lesz, a hús drága és macerás elkészíteni. Amikor újrakezdem, jobb étkezéssel szeretném csinálni, ezért gondoltam étrend kiegészítőkre.

(!)Viszont azt olvastam hogy semmit nem érnek normális étrend nélkül... Nem pont azért vannak hogy a nem megfelelő étrendet egészítsék ki?


2014. márc. 16. 21:13
 1/6 A kérdező kommentje:
u.i: tömeget szeretnék növelni
2014. márc. 16. 21:13
 2/6 A kérdező kommentje:
u.u.i. :D : meglehetősen ektomorf alkat vagyok
2014. márc. 16. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyanítom hogy a szénhidrát bevitellel volt anno a probléma, de jó hír hogy ennek nagy részét nem étrend kiegészítőkből viszik be a testépítők sem hanem kajával (rizs).

Túrótól nem lesz szívrohamod, tojás sárgájában van koleszterin esetleg attól lehet bajod, ha huzamosabb ideig sokat eszel. Sajnos a húsevést nem tudod kikerülni, felvágottakból meg hasonló "szemét" kajából nem tudsz annyi fehérjét bevinni ami bármihez is elég lenne. Csirkemell a leg pénztárca barátabb megoldás naponta 0,5kg csirkemell kb. 100g fehérjével egyenértékű (~7-800 forint).

Nem akarok hülyeséget mondani de fehérjéből úgy 130g-ot kéne bevinned naponta (2g/tskg)

Szénhidrát az változó 3-4g/tskg-tól 6-8g/tskg-ig is fel lehet menni ez alkatfüggő, hogy ki mitől fejlődik legjobban zsírosodás nélkül.

Étrend kiegészítőt ha máskor nem is edzés után erősen ajánlott használni tejsavó fehérjét és valamilyen gyorsan felszívódó szénhidrátot (Carb-F, Carbox, Vitargo...)

2014. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak normális étrend nélkül nem azt mondom hogy semmit, de fejlődés szempontjából SEMMIT nem ér a táplálék kiegészítés, mert nem lesz annyi extra kalóriád jó tápanyagokból amit izomépítésre tudnál használni.
2014. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jo kaja+tapkieg>jo kaja>Szar kaja+tapkieg>szar kaja

Lehet tomegelni szar kajaval is. Csak legyen penzed.

Pl veszel egy zöld jumbo-t az plusz 50 g feherje es + 1000 kaloria. Igy nehez nem kaloriapluszba kerulni es meg a feherje is lesz valamennyi.

Nem lesz a fejlodesed maximalis de fogsz.

2014. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

gyanítom, hogy a kitartással, meg a szorgalommal volt a probléma.


hát kishaver, igy megy ez. a gyúráshoz hozzátartozik a főzés, kajálás, mosogatás is.

2014. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!