Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még hogy a futás nem izmosít?...

Még hogy a futás nem izmosít? 4 hónap alatt 50kilóról 120 kilóra nőtt a guggolásnál a használt súly, akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Régen itt pár nagyokos állította, hogy a futás, nem izmosít, bár akkor kétkedve olvastam, mert elég izmos volt a lábam, a futástól, rövid és középtávokat futok.

Mivel itt volt a tél, és a hideg idő, a felsőtest edzése mellé beraktam a guggolást is.

Novemberben kezdtem, most március közepe van.

50 kilóval tudtam akkor 4*10 ismétlést csinálni.

most szombaton guggoltam, edzésen, 120 kilóval ment két sorozat 10ismétléssel, és utána 110 kg súllyal, megint két sorozat,10 ismétléssel.

Akkor hogy is van, ez a teória, hogy a futás, nem izmosít, gondolom, azért volt és most is azért ilyen erőtlen a lábam?

ugye az első egy két edzésen meg kellett szoknom ezt a guggoló, mozdulatot, de utána minden edzésen növeltem a súlyt, és szó szerint, nagyon könnyen megy ez is, nyárra, a 150 kilót akarom elérni.



2014. márc. 17. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért? Megmérted a combod kerületét hogy milyen volt azelőtt hogy elkezdtél futni, és milyen volt mikor már futottál egy ideje? Kétlem hogy nőtt volna az izmod csak a futástól.
2014. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire értesz a futáshoz nézz már meg egy maratoni futót..szerinted izmos?


Ebben a témakörben leginkább a fogyózó nők aggódnak hogy túl izmosak lesznek..nekik írjuk hogy a közepes tempójú futás nem izmosít nagyon.


A sprinterek kifejezetten izmosak.


A guggolásod azért fejlődött basszus mert guggolsz.

2014. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

amit az utolsó írt, arra én is gondoltam, hiszen ez egy öngerjesztő folyamat, többet és többet guggolsz, jobban fog menni...de itt az előttes dolgokkal van az agyalni való...mielőtt nem futottam, piszkafa lábaim voltak, utána szép formás lett, most meg a guggolástól, erőteljes, zömök felépítésű.

szóval, hogy az ellenkezőjét írjam, mint amit sokan itt hangoztatnak, a futás is izmosít, és lehet pl anaerob intervallumban is futni, ami kifejezetten izmosító hatást gyakorol, a testben, mert ugyanúgy növeli a természetes hormonokat, mint pl a guggolás és felhúzás.

sokat olvasgattam a futásról, és annak élettani hatásairól, jobb mint a lábedzés, de mondjuk, ez amit most csinálok, a guggolás, ez is egy alternatíva, azoknak akik nem szeretnek futni.

2014. márc. 17. 15:14
 4/13 Osynho ***** válasza:
75%
A kérdésben kifejtetted, hogy márpedig a futástól is izmosodsz, majd leírod, hogy erősödtél a guggolás elkezdése után. Tehát a guggolástól. Most akkor mit szeretnél mondani? :D
2014. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Osynho ***** válasza:
81%
Magad állítottad, hogy sokat futottál azelőtt, a futás meg ugye baromira erősíti a combot, ezért tudtál fantasztikus 50kg-val guggolni? :D
2014. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Köszönjük Mr./Ms. megmondóember, a világ hülye, te tudod jobban.
2014. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hűha, úgy látom gondok vannak a megértési képességekkel, az Osynho nevű felhasználónál

nem mondták még neked, hogy nem egy két szavat vagy részmondatot kell kiragadni egy összefüggő dologból és azt utána megcáfolni, hanem az egészére válaszolni...

de te nem , itt mutogatni, akarod, hogy jaj de most írok ide egy vagányat...

na szóval, ahogy írtam, a futás után nekem ezt a mozdulatsort meg kellett szokni, ott van a kérdésben azt is hozzá kellett volna olvasni és értelmezni, de miután megszoktam, gondolom, nem az első edzés után van, mert ugye az ízületeknek és az inaknak is alkalmazkodni kell, ehhez a mozdulatsorhoz, szóval ezután mindig tudtam rajta emelni, a súlyokon, minden edzésen.

mutass már egy olyan kezdőt, ebben a gyakorlatban, aki így emelné, sok ember mikor elkezdtem guggolni, még mindig ugyanazzal a súlyokkal kínlódik,én meg csak fejlődök.

kérdezgetik is, hogy ez meg miként lehetséges, csak annyit szoktam mondani, előtte, futottam, erősek a lábaim,ők meg a 70-80 kilóval kínlódnak...

2014. márc. 17. 15:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak az a gond még mindig, hogy nem a futástól izmosodtál!!!!


50kg-mal indultál, értem én hogy meg kellet szokni de utána csak guggoltál és nem futottál ergo a guggolástól lettél erősebb, nem is értem a problémádat.


Ahogy az első is írta csak a futástól vastagabb lett a lábad? Nem hiszem szintén futottam több kilométereket is aztán max formásabb lett de semmi több, itt a tavasz akkor kezdj el csak futni és meg látod hogy 2 hónap után jó ha a 100kg menni fog.

2014. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de semmi újat nem mondtál. Először is, izmosodásról beszélsz, aztán pedig erőnövekedéssel példálózol. Nem ugyan az a kettő. Amikor valaki azt kérdezi, a futás izmosít-e, a válasz azért nem, mert nem okoz olyan hipertrófiát, nem is lesz tőle olyan kidolgozott izmod, mint egy jó súllyal, teljes mozgástartományú gyakorlatokkal végzett lábedzésen. Persze a baromi intenzív futás (sprint, hegymenet) más kategória, de hozzá teszem: a sprinterek sem önmagában a sprint edzéstől olyan baromi izmosak. Ha így lenne, látnál néhány testépítőt, aki a futással helyettesíti a lábedzést, de nem látsz. Vagy ha látsz is, a lába el lesz maradva. Még saját súlyos guggolással is viszonylag nehéz kellőképpen megedzeni a lábat, nem még futással.


És itt jön a másik dolog: 50 kg szerintem nagyon rossz eredmény guggolásban. Még fekvenyomásban is. Az, hogy bele tudtál guggolni hamar a 120-ba, annak a jele, hogy a nulláról felfejlődött a lábad a már használatba vett, és ehhez alkalmazkodó szintre, de szerintem kis bemelegítéssel a 100 kilós guggolásnak átlagos egészséges, edzett embernek mennie kéne. Tehát: te nem azért tudtál beleguggolni a 120-ba mert te futottál és mert attól lett neked izmos a lábad. Ennyi erővel a karedzést kiválthatnánk tenisszel vagy ugrálókötéllel.

2014. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Osynho ***** válasza:
nem, kérdező, aki vagányat akart mondani, az te voltal. a kérdésedet olvasd el. nem jott ossze, széllel szemben vizelsz, es erősködsz továbbra is. mégegyszer: izmos nem lesz a lábad a futástól, hogy többel guggolsz, az maganak a guggolasnak az eredmenye. többen is leírtuk, ha nem hiszed, a te dolgod :-)
2014. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!