Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha már fontolgatom hogy...

Ha már fontolgatom hogy abbahagyom a sportot, akkor tényleg nem nekem találták ki?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de tudnátok segíteni, olvassátok el! Köszi


4 és fél éve edzek, már szép eredményt elértem.

Viszont ahogy 'öregszem', egyre több dolgom is van, félek egyre kevesebb időm és energiám lesz arra hogy figyeljek az edzésre, alvásra, kaja porciózásra.

Nem tudok mindig azt csinálni, amit szeretnék, mert vagy az időre étkezés, vagy az alvás keresztbe tesz. (Legtöbbször inkább előbbi)


Annyi más hobbim van amit szeretek, mégsem tudom őket csinálni, mert ha van egy kis szabadidőm, edzeni megyek.


Most mondanátok, hogy ez csak nyafogás, mindenre van időd, amit szeretnél!

Én ezt tudom jól, mondok egy példát:

hajnalban felkelek, bemegyek előadásra az egyetemre, várok még x órát a buszra, elmegyek edzeni, utána még kaját csinálok, megyek dolgozni, éjjel hazahoz a munkás busz, eszek, alszok, másnap megint elölről: hajnalban kelés, előadás...

és még tanulni is tudok!

Szóval meg tudok oldni mindent, de már ANNYIRA BELEFÁRADTAM, hogy mindent az edzés köré kell építenem, minden programot aszerint rendezek el!

Mennyivel könnyebb lenne, ha reggel később kelhetnék, valamit bekapok a buszon, előadás vége, elmegyek ebédelni, van még időm magamra a munka előtt, munkahelyen nem vagyok annyira hulla, este ha nincs meg a 8 óra alvás, nem izgat hogy nem regenerálódok, + még olcsóbban is megúsznám a kaja költségeimet.

Milyen könnyű lenne így az élet!!


Viszont a kérdés, hogy "haver, akkor minek csinálod? Úgy élj, hogy érezd jól magad!"

Igen, így nem érzem jól magam.

De viszont nem tudom elhagyni, amit ezen 4-5 év alatt összeszedtem, tetszik az eredmény. De ahhoz hogy meg is tartsam, ugyanezt az életmódot kell tartanom életem végéig(legalábbis nyugdíjas koromig, vagy amíg bírom).

Ha most olyan életet élnék, amiben jól érzem magam, mégsem érezném 100%-osan jól, mert elveszik több éves munkám. Bár meg lehetne tartani a formát edzés és étrend nélkül :) Mindenki álma :D


A sport megnyugtat engem. De kipróbálnék inkább mást is.


És ebben kérem most a segítségeteket! Mit válasszak?

És ha esetleg abba is hagyom, soha többé nem tudnék már a hétköznapi ember étrendjére visszatérni.

Egyek egy nap 3×? Mennyit és mit? Már belém rögzült az étel kimérése hogy meglegyen az a bizonyos minimál napi adag.

Nagyon furcsa lenne átváltani olyan életmódra, ahogy sima, átlag ember kajáját eszem. Semmi fehérje, semmi lenolaj, se protein tápkieg...:D

Azonban mégis kényelmesebb lenne az életem. Csak ugye a kinézet az ami visszahúz. És az étrend-visszaállás.



#vége #edzés #ennyi-volt
2014. márc. 25. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=zMi7OsEWOic

Nézd végig! 20 perc és lehet választ kapsz. A helyedben szüneteltetném a dolgot egy pár hétre, aztán ha hiányzik újra elkezded, ha nem, akkor más sport is van a világon.

2014. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szélsőségekben gondolkodsz, ez a baj. Ha kevésbé figyelsz kajára, edzésre, akkor nyilván összemész valamennyit. De nem kötelező választani a precízen kimért táplálkozás és a szemét közt.


Lehet azt, hogy kevésbé törődsz a kinézettel, de beszerzel pár súlyt otthonra és azokkal edzel kombinálva saját súlyos edzéssel. Nem kell kondiba mászkálni. Persze a nagy súlyok okozta extra fejlődésről nyilván lemondhatsz, de még így is messze jobban nézhetsz ki mint az átlag nem sportoló ember.


Kajában sem kell a precizitás. Törekedj azért a minőségi táplálékra, de nem kell mérni, egyél amennyit kedved van. És belefér néhány szemét is. Tápkieget nyugodtan fogyaszthatsz továbbra is edzés után, reggel vagy amikor kedved van és úgy gondolod nem vittél be elég fehérjét. De nem kell, hogy folyton ezen járjon az agyad. Ha nagyon összeestél egyél pár hétig kicsit többet. Ha zsírosodsz kevesebbet.


Szerintem ez egy járható út. Most én is ezt csinálom. És nem nézek ki olyan eszeveszett szarul, persze nem is vagyok izomkolosszus, meg nincsenek keresztszálkák.

2014. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülök a kérdésednek mert hasonló gondjaim vannak.Én magát az edzést szeretem de nekem is elegem van, hogy nem ehetek meg akármit, nem maradhatok ki éjszakánként amikor kedvem tartja, hordozgatnom kell a kaját mindenfelé.Én a következőket fogom csinálni.Én is 3-4, max. 5 alkalommal fogok naponta étkezni amikor KEDVEM tartja és megéhezek, szemmértékre belőtt mennyiséget, nem fogok mérleggel szarakodni, hetente egyszer vagy kétszer szemetet is fogok enni de NEM fogok csökkenteni az edzés intenzitásán és heti 1-2 kardiót is beiktatok majd.Gyanítom, hogy neked sem az edzéssel van gondod hanem ezekkel a pitiáner majomkodásokkal.A szervezetet, a tested mindenképpen visszafog valamennyire venni, fejlődni de ne képzeld azt, hogy majd az átlagember szintjére fogsz süllyedni ha nem hagyod abba az edzést.
2014. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors és hasznos válaszokat!


Megjegyezném még, hogy az a baj, hogy így is nehezen fejlődő típus vagyok, így ha minimálisan is visszaveszek a kajából és annak minőségéből, az nagyon durván meglátszana.

2014. márc. 25. 17:18
 5/7 fGhw39-84th ***** válasza:

Mi lenne, ha csak hetente 3x edzenél? Vagy2x? Ha lazítasz is az edzésen nem feltétlenül kell egyből minden sz.rt kontrollálatlanul megenni. Van egy csomó dolog,ami lehet, hogy élsportolóknak számít, de hobbistáknak rohadtul mindegy. Pl. ez a 3 óránként kaja... totál felesleges.


De, hogy elkeserítselek, lesz ez még rosszabb is! :D Majd, amikor meló, asszony, gyerek mellett kell időt találnod, úgy, hogy esetleg mást is szeretsz csinálni, esetleg tanulsz is közben. :D

2014. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Édesapám ledolgozta az egész életét, vegyesen táplálkozott szemét kaja - Tiszta. Még is meg tudta tartani a formáját.

39-40 felkar, nagy mellizom, hát,lábak, kocka hasa nem volt.

2-3 évet edzett, majd kemény fizikai munka és csak saját testsúllyal dolgozott itthon heti 2-3x. Lábra nem is edzett, mert focizott heti 2-3x.

2014. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy így is csak heti 3-szor edzek!


Utolsó, én nem vagyok az apád, nem ugyanazt dolgozom mint ő. Sajnálom.

2014. márc. 26. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!