Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kreatinnak vannak mellékhatá...

A kreatinnak vannak mellékhatásai? Vizesít nagyon? A kúra után nagyon lemegy?

Figyelt kérdés

kreatint fogok venni, de az étrendem semmit nem ér. rossz étrend mellett milyen hatásai vannak? illetve ha feljön mondjuk 3-4-5-6 kg (ezt olvastam) ja meg egész sok erő, ez kúra után ez nagyon lemegy? nem fogok hülyén kinézni?

65kg

19F



2014. márc. 26. 11:46
 1/9 viktorvarga ***** válasza:
nem kell tőle azért sokat várni,én volt mikor szedtem,rázogattam melegvízbe ...stb:) elvette az életem..de talán adott valamit.próbáld ki mert annyira nemdrága,nemveszíthetsz
2014. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy vizesít, ez a lényege, amíg be vagy töltve erősebb leszel és nagyobb súlyokkal tudsz edzeni. Fő mellékhatása hogy leterheli a vesédet, úgyhogy érdemes szünetet tartani hogy ne rongáld magad.
2014. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És igyál legalább 4 liter vizet naponta - hogy töltsd a vizet és segísd a veséd munkáját!
2014. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit. Egyáltalán nem terheli a vesét, legalábbis hatalmas mennyiség kell hozzá, valamint a kreatin csak szénhidráttal együtt vizesít, önmagában nem képes erre. Én napi 3x15-20g-ot tolok és még élek köszönöm, vesém is megvan. Nem kell nagy ügyet csinálni ezekből, meg nem kell túlreagálni. Én ha kéznél van akkor mindig dobok a turmixba.
2014. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

üdv

belgyógyász orvos ismerősöm mondta,nem én találtam ki.

vérvétel alapján, szóval nem csak a levegőbe beszélve.

a kreatin kóra alatt a vér kreatinin szintje jelentősen megnő, ami a kezdőd vese stressz károsodás első jele.

de ez utalhat még egy enzim jelenlétéra is, amikor nagyarányú fizikai aktivitást csinál valaki, és az izomsejtek, hirtelen elkezdenek lebomlani, és újraregenerálódni, ekkor is megnő a kreatinin szint, de akkor csak ciklikusan, a terhelés után 24 órára a maxon van, de a kreatin kúra alatt, végig magas szinten van.

nos , ha ez a szint magas a vérben, vese károsodás kezdődő jele, amikor is a vese véredényei és szerkezete megnyengül, és nem lesz képes teljesen egészségesen elvégezni a munkáját.

senki nem hal bele egy kreatin kúrába, de kettőbe se, ha eleget iszik, de az orvos elmondása szerint is, legalább egy évben egyszer egy hónapra legyen csak fogyasztva, mert a későbbiekben vese problémákat okozhat.

aki nem hiszi, vérvétel, kúra előtt és után, és utána szakorvosi konzultáció.majd ott kiderül, mi mennyire káros.

és igen, vizet kell inni, ha az ember ilyet szed, hogy jól átöblítse a veséket.

2014. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a doki maradjon az saját asztalánál :)

És én is az enyémnél, én sem megyek okoskodni az ő pácienseinek.

Az orvos papol a dolgokról, közben dugiba cigi pia megy ezerrel meg a kenőpénzek.


Én táplálkozást is tanultam, nem egy szemináriumon voltam.

Nekem is vannak orvos ismerőseim.


Nyugodt szívvel állítom, hogy 3 hónapos szedése után sem lesz semmi változás a veséddel, egy egészséges embernél.


Naponta megfelelő táplálék, víz és edzés mellett.

Én merem garantálni.


Viszont hülyegyerek módjára, ha nincs normális tiszta kajabeviteled, akkor hagyd a kreatint, nem az az első. Nem csodaszer, nem szteroid.

2014. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötözködni akarok, és erősen fogalmazni sem szeretnék, de már nyílt titok hogy mit tanulnak a dokik a suliban, és hogy valójában sok mindenhez nem értenek betegségre gyógyszer. Erre ewgy elég jó példa Lenkei Gábor aki szintén belgyógyász, és bevallja nyíltan hogy kitűnőre vizsgázott gyógyszerügynökként hagyta el az orvosi egyetemet. Nem volt az egészséggel kapcsolatban semmi féle tantárgy az orvosi egyetemen. Mindent csak határértékek szerint néznek. Nézd mg a koleszterin szintet. Nézd meg hogy hogy azt állítják a só káros a vesére....holott a szerencsétlen veséd azért küzd folyamatosan hogy minél több sót tartson bent, és napi szinten 1,5kg átmegy rajta. C-vitaminból 60-100mg, mert a sok c-vitamin vesekövet okoz..ezeknek a dokiknak a véleményére hallgassak? Nem őket hibáztatom, az oktatási rendszert. A dikik egyre jobban, a gyógyszerek jobbak, az orvostudomány fejlődik, csak éppen egyre több a beteg és a halott. HOL VANNAK AZ EREDMÉNYEK? Napi szinten hazánkban 22 ember hal meg a gyógyszerek miatt. Vitaminok és táplálékkiegészítől által elhunyt emberek száma éves szinten hivatalos adat szerint 0. Lusta az ember gondolkodni. 60mg c-vitamin. Én meg azt mondom nézzük meg hogy az emberen, a tengerimalacon, és pár hüllőn kívül melyik élőlény nem termel c-vitamint. Segítek! Minden más állat termel, és egészen pontosan tskg/30-40mg. Szorozzuk be a a sajáttestsúlyunkat 30-40-el, és a kapott értéket mg-ba nézve megkapod mennyi c-vitamin lenen a minimum. Számtalan dologról mesélhetnék még ami kissé hihetetlen, de mégis logikus. Napi, heti szinten hozok ki olyan embert olyan betegségből, amire a dokik csak azt mondják gyógyíthatatlan de kezelhető. Köszönöm de nem szeretnék az orvosokra hallgatni! Főleg nem olyanokra akik tényeket nem tudnak felmutatni. Vérkép, kreatin szint a vérben...ezek csak értékek...ezeket az értékeket is ember határozzák meg, csak nem tudom milyen jogon szeretnék az összes emberi szervezetet egy érték alapján kezelni. Undorító az egész orvostudomány...
2014. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ha nincs étrendem, (sulis vagyok) kb mindent probalok enni ami van. nem tudok kialakítani étrendet így.. akkor az befolyásol valamit?

illetve ha abbahagynám a szedését és tegyük fel, már feljött pl 4kg akkor az lemegy? olvastam ilyenről és az nem lenne túl jó..

2014. márc. 26. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a kreatin az tápkiegek közül nem az első helyen van. Így még ha rossz is ezt olvasnod de semmi értelme nincs. Inkább vitamin, fehérjéből valami olcsóbb...de sajnos ha ezek nincsenek meg akkor kreatinnak értelme nem sok van. Persze lehet bevizesedsz kicsit. Felmegy 2-3 kg, az sem izomban csak víz, majd abbahagyod lemegy. Nem is szép, nem is formás, és értelme sincs sok. Az hogy ad erőt meg ilyenek, az egy dolog, de mit kezdesz vele ha nincs elég fehérje amivel izmot építsz. Így ebben az esetben lényegtelen h erősebb leszel vagy sem, mert pár napig, hétig tart ez, és fájdalmas lesz az ébredés.
2014. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!