Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta alatt lehet 3-4 deci...

Diéta alatt lehet 3-4 deci tejet inni naponta (0,1%-os)?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 21:03
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

A diéta étrendet jelent. Gondolom, te zsírégető/szálkásító diétára gondolsz. A tejjel nem a zsírtartalma a gáz, hanem a magas inzulinválasz, amit a benne lévő laktóz állítólag kivált. Mivel ez a zsírégetés alatt nem/sem kívánatos, ezért tök mindegy, hogy 0,1%-os vagy 3,5 %-os tejet iszol, nem fog használni. A 3,5%-os még jobb is ilyen szempontból, mert a zsír kicsit lassíthatja a felszívódást (nem mértem, olvastam). Mióta tudni vélem (mert olvastam és mert van benne ráció), hogy az alacsony GI-s (nek tartott) ételek lassú vércukoremelő hatása valószínűleg nem a felszívódásuk sebességével függ össze, hanem azzal, hogy gyorsabb az elfogyasztásuk után a felszívódásukkor érkező inzulinválasz (vagyis a vércukorszinted nem azért nem emelkedik, mert a zabpehely lassan szívódik fel, hanem mert a zabpehelyre gyorsabban termelsz inzulint vagyis a vércukorszinted nem tud úgy megemelkedni, mert az inzulin rögtön benyomja a glükózt a sejtekbe. Persze ott a kérdés, hogy a magas GI-s kukoricapehelyre ugyan mi a fenéért lenne lassabb az inzulinválasz, mint a zabpehelyre.

Szóval mióta teljes a káosz és csak azt tudom, hogy semmit sem tudunk biztosan, én már semmit sem merek egyértelműen kijelenteni.

Annyira biztos nem gáz 3 deci tej, hogy nagyon hátráltassa a fogyást. kérdés, hogy mikor iszod és mivel. Igyad, ha meg nincs fogyás, akkor hagyd el és nézd meg, van-e változás. Fermentált de folyékony tejtermékekkel még mindig kisebb eséllyel lősz mellé, ezért ha szereted a natur joghurtot, meg a natúr kefirt, inkább azokat válaszd!

Sok sikert.

2014. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2014. ápr. 3. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!