Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szálkásítsak? (lent a...

Jocekbácsi kérdése:

Hogyan szálkásítsak? (lent a többi)

Figyelt kérdés
Um már pár napja elgondolkoztam rajta hogy szálkásítanom kéne.Szóval azt szeretném kérni/kérdezni ezt hogyan tudnám elérni.Én egy 15 éves 175 cm 55-60kg-os gyerek vagyok (pontosan nem tudom :S)Szóval ha tudnátok nekem mondani egy diéta listát vagyis hogy mikor mennyit mit egyek azt megköszönném.Vagy az is elég lenne ha megmondanátok miből mennyit egyek és mit hanyagoljak (most a fehérje mennyiségre gondolok)Normális válaszokat várnék nem hülyeségeket és előre is köszi :D

2014. ápr. 7. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Rá tudsz keresni, elolvashatod a Sárga Kapszulát, builder cikkeket is (ezek nagyon is rád férnének).


Alapból nem értem a tervedet; 175 cm magasan 55 kilóval min akarsz te szálkásítani? A sárga csontvelődön?

2014. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is: ilyen méretekkel nem érdemes szálkásítani. De ha ilyen méretekkel szálkásítani akarsz, akkor ne haragudj, nem lehet rajtad sok izom, inkább háj. Tehát eddz! Pontosan tudd meg a méreteidet. Ismerek srácot aki kb ekkora és szaltókat dobál, meg kézen jár, de fölhúzni magát elég nehezen tudja. Na mindegy, híznod kéne, és majd ha leszel olyan 80 kg körül, akkor szálkásíts. Mondta ezt egy 18 éves 180 cms, 80 kgs srác.


Visszatérve a kérdésedre: Csak akkor egyél amikor úgy érzed kezdesz éhes lenni (nem amikor gusztust kapsz, de nem is éhezhetsz). Kiadós reggelivel kezdjed a napot, aztán étkezz előbb leírtak szerint. Egyél. Mellőzd a cukrot, az egészségtelen zsírokat (viszont az egészségeseket-ami tejben, vajban van azt eheted).


Állapíts meg a pontos adataidat-magasság, tömeg, TESTZSíRSZáZALéK!!!


A szálkásítás nem csak a diétán múlik. Hanem az edzésen is. heti 4x 5km-t fuss, lehetőleg 35 percen belül, 30 perc lenne az ideális. Ha kezdő futó vagy kezdj kevesebbel. Futás után eddz saját testsúlyoddal! Fekvőtámaszok, guggolások, húzódzkodások, fölülések. Számold ki mennyit tudsz maximálisan csinálni. Pihenj két napot. Ha megszináltál mondjuk 20 fekvőt, 30 fölülést, 20 guggolást és 5 húzódkodást akkor ágy eddz:


8 fekvő, 12 fölülés, 8 guggolás, 2 húzódzodás. Ilyen sorrendben 5x.

Három hetente teszteld magad, és a séma szerint eddz. Kérlek írd meg, hogy mi a véleményed, meg-e fogadod a tanácsomat.

U.i.: ezzel le tudsz menni 10-12% testzsírszázalékra. Utána nem igérhetek semmit mert 10% alatt már nagyon kemény diéta kell, amit egy 15 évesnek nem ajánlok.

2014. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Öm hát rajtam szinte semmi háj nincs inkább izom mert konditerembe járok.De amúgy akkor szerintetek elöbb tömeget növeljek? és azt hogy csináljam mert napi 7x eszek és tényleg nem tudok hízni
2014. ápr. 8. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajtad háj, akkor mégis minek szálkásítanál? Főleg ilyen adatokkal. Tudod egyáltalán, mi az a szálkásítás?


Amúgy igen, növelj tömeget. Olvass Sárga Kapszulát, meg builder cikkeket. A napi 7x evés meg nem mond semmit. Ehetsz te akármennyiszer, ha a napi összmennyiség a tápanyagokból nem elég a fejlődésre.

2014. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam ennyit, hogy a végén kiderüljön, hogy nem is kell szálkásítanod?

Na fussunk neki mégegyszer... mit is akarsz csinálni?

Hízni? Egyél sokat sokszor, és eddzél rá.

2014. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi nem vagyok nagyon tájékozott de akkor azt hiszem elöbb tömegnövelés lesz és utána szálkásítás de azért köszi még 1x
2014. ápr. 12. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!