Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúrós fiúk, ti is átestetek...

Gyúrós fiúk, ti is átestetek a ló másik oldalára? 25/L

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve kezdtem bele gebén a súlyzós edzésbe, nagyon nehezen híztam, sőt fél év után szinte semmit! Majd edzőtermet váltottam ( lehet hülyének nézni ), de onnantól kezdve megindultak a kilók, jobban is érez magam az új teremben lehet ez is hozzájárult a munkámhoz, az előzőben soha nem volt izomlázam, itt minden nap csúszok mászok :P

De a kérdésem az, hogy mióta elkezdtem 17 kg híztam, van seg.gem, karom, combom, hátam stb, tetszenék is magamnak, de itt jön a nagy betűs DE, mindig azt érzem, hogy miért nincs már nagyobb fenekem, ez kevés ennyi idő alatt, ma miért nem olyan kemény a karom, amikor két napja keményebb volt stb... hozzátartozik a történethez az is, hogy kipróbáltam a kreatint , 1kg szedtem el ( rendben, előbb 2 hétig feltöltés, majd a többi...), iszonyat sokat hozott erőben, nem vettem észre a vizesedést sem, amíg előtte 8kg bicepszeztem kreatin kúra végén 10-12 kg, guggolás 40-45 kg felment utolsó széria 55kg, na most meg nem bírom úgy az edzést mint kreatinnal és bele vagyok betegedve. Totál úgy érzem minden edzés végén, pedig van izomlázam most is és elfáradok, hogy nem ért semmit az egész . Ki lehet ebből lábalni, vagy most már csak kreatinnal fogok tudni együtt élni és csak akkor lesz jó számomra a karom, hátam, fenekem, ha mindig beton kemény lesz ? Vagy ennek a sportnak ez a lényege, hogy mindig nyomni kell ezerrel ?

Hozzáteszem az önbizalmammal semmi gond , sőt egészségesen megnőtt :)



2014. ápr. 12. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de én még csak 16 éves vagyok... 3-4 éve kezdtem az edzés saját testsúlyos edzésekkel és gyűrűzéssel. 1 éves testnevelés tagozaton vagyok és most fogok elkezdeni konditerembe is járni ( itthon már 1-1,5 éves nyomom a súlyzós edzést , de én nem akarok olyan brutál izmos lenni és nem akarok semmi anyagot sem használni.
2014. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

elkapott a gépszíj!

nincs ezzel baj, aki belekerül ebbe a sportba, és komolyan gondolja, előbb vagy utóbb átesik ezeken a dolgokon.van olyan ismerősöm, mikor nagyon benne volt az érzés, reggel este járt edzeni, de olyan fizikumot még nem nagyon láttam, mint neki volt.

és véletlen sem akart volna versenyen indulni, pedig a superbody gran prix kategóriát gond nélkül hozta volna.

csak annyit mondott arra, hogy miért nem versenyez, mert önmagának akar megfelelni.

2014. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, azért lányként nem fogok én sem brutál izmos lenni, mivel naturálba nem is lehetnék, a kreatin meg nem "anyag".

Versenyre én sem készülök, valahogy tényleg nem másoknak akarok megfelelni, hanem saját magamnak.

2014. ápr. 12. 15:09
 4/9 anonim válasza:

Szerintem egyszerűen csak élvezd az edzést. Ne az eredményeket hajszold. Azok úgyis fognak jönni maguktól.


Jöhet a "hülye szöveg" duma:D De nagy igazság van abban, amit írtam.

2014. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha sok évig edzel,előbb utóbb meg kell találnod úgyis a középutat.

ha túltolod jönni fognak a sérülések,ha meg kevés,akkor oda a forma.

de ehhez meg kell ismerni mindkét végletet.

ahogy mélyülnek majd az ismereteid,elkezded majd az egészség és a haszon oldaláról megközelíteni a sportot az étkezést és tojni fogsz rá,hogy jaj kicsit puhább a karom.

de ha ennyire rá vagy állva az intenzív edzésekre,akkor nem feltétlen a keratin az egyetlen megoldás.

tegyél be az edzéstervedbe heti 1-2 kettlebell,vagy cross training edzést próbaképp.

2014. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kreatin kúra alatt jó érzés, hogy mintha szinte állandóan be lennének durranva az izmok, és növekszik az erő, után valóban kicsit lehangoló lehet. Én ilyenkor szoktam bevetni a NO fokozókat (persze kreatin mentest)
2014. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Lányként 10-12kg-al bicepszezel? Grat szerintem elégedett lehetsz magaddal. Én fiúként tolom 10-12kilóval.
2014. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én még az innenső oldalára próbálok rámászni :D


A helyzeted fel lehet fogni személyiséggyakorlatnak is. Persze, most, mivel ez a helyzet viszonylag új, így érzed, aztán majd úgyis megunod, és az lesz, amit Korbács mondott, lenyugszol. A gyakorlat meg az ebben, hogy valóban képes leszel-e lenyugodni, vagy beleőrülsz-e és fanatikus leszel most már végig :D

2014. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem idővel tényleg lenyugszom, de élvezettel csinálom és szerintem addig nincs gond, a sérülésekre .... hát igen, igyekszem oda figyelni, de szerintem ez a kreatin kúra talán nálam valami olyasmi is volt, hogy hozott erőt bőven és akkor már kipróbáltam a határaimat.Egyébként az elején azt hittem, ha minél több gyakorlatot csinálok egy izomcsoportra akkor lesz jó, volt , hogy csak bicepszre 6 féle gyakorlatot csináltam :D Mára már három féle gyakorlattal teljesen meg tudom dolgoztatni. Biztos idő kell ahhoz is, hogy ne azt érezzem , na ez az edzés se ért semmit.

Tegnapi hát edzés után ma teniszezni szerettem volna, de feladtam annyira fájt mindenem :)

Jó edzést mindenkinek és jó pihit holnapra , de tudjátok mit, egy nő soha nem legyen elégedett magával :D:D:D

mwaaaah

2014. ápr. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!