Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az állig húzás miért rossz...

Az állig húzás miért rossz gyakorlat?

Figyelt kérdés

Mely ízületeknek nem tesz jót és miért?


Vannak mozdulatok amikor a váll hasonlóan mozog azok jó gyakorlatok?



2014. ápr. 13. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Miert jossz fel az internetre idegen emberek jovahagyasat kerni, mikor ugyis azt csinalod amit szeretnel?
2014. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod és nem nagy súllyal, egy remek átmozgató állóképesség-fejlesztő gyakorlat, főleg ha mindig földről veszed fel a súlyt.
2014. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

remek gyakorlat, míg az ízületeid épek.

de ahogy kopnak, a váll egyik legprecizebb ízületét a rotátor köpenyt kezdi amortizálni.idővel ízületi gyulladás, kopás, majd csontfelszínkárosodás is lehet a vége, aminek az lesz a látszata, hogy semmilyen nyomó gyakorlatot nem tudsz csinálni.

persze ehhez hosszú , évek kemény edzése kell, ahol állig húzást is csinálsz.

nálam is előjött, úgy mikor már 20 éve edzettem, észrevettem hogy ebben a gyakorlatban folyamatosan gyengülök, és fája vállam, majd később már nyomógyakorlatok sem mentek.pihentem pár hónapot, kivettem ezt a gyakorlatot, és a nyakból nyomást is, meg a fekvenyomás, és azóta mindent tudok csinálni, csak a fentebb említett 3 gyakorlatot nem csinálom, mert nyírja a vállízületeket.

de ferdén is lehet nyomni.

2014. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából minden vállat edző gyakorlat pusztítja a váll ízületét, ez ellen tenni nem lehet.
2014. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egykezes állig húzás?

Ha minden károsítja a vállat akkor, hogy lehet ár edzeni?

Leginkább az oldalsóra és hátsó vállizomzat érdekel.

2014. ápr. 14. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:

A váll egy nagyon érzékeny ízület, minden súlyzóval végzett gyakorlat minimális károkat okoz benne, kopik.

Bemelegítésre figyelni kell, és ami a legkevésbé gyilkolja, az a különböző módokon végzett fekvőtámasz.

2014. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!