Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomnövekedés leállása/lassulása?

Izomnövekedés leállása/lassulása?

Figyelt kérdés

Üdv.


A cím nagyjából elárulja a kérdést, de akkor elmondom részletesebben. 16 éves vagyok kb. mezomorf testalkattal. Régebben vékony voltam, amióta intenzíven edzek (heti 3 kondi, 1 MMA) másfél év alatt 65kg-ról 83kg lettem. Ennek nagyrésze zsír, jött fel izom is, de max pár kiló. 34-es karról 37-et (cm) tudtam csinálni másfél év alatt, ami valljuk be egy 16 éves mezomorf fiúnál igen kevés. Ez idő alatt kb. max 20-25kg súlyt kellett emelnem az edzéseknél a kezdetekhez képest. Kajám viszonylag rendben, reggel 4 tojást eszek teljes kiörlésű kenyérrel, suliba 2 szelet csirkemellt viszek rizzsel, edzés után majd nem egy évig Jumbo-t ittam (mind2 félét próbáltam), de már 100% Whey Isolate fehérjét (most a legújabb Scitec marhafehérjére váltok) illetve Vitargo crx-et iszok, suli után is húst eszek rizzsel és este is, vagy turmix. Még Multi Pro Plus vitamint illetve BCAA-t szedek és néha krómot, meg izületvédőt. Hogy mi is a valódi problémám? Rengeteg ektomorf gyerek aki max fél éve edz, nekik jól nőnek az izmai, meg akik szarul kajálnak nekik is, én meg mezomorf alkattal, jó erőléttel, viszonylag jó kajával és kemény edzéssel nem érek el jó eredményt, nem golyó a vállam, nem nagy a tricepszem, felső mellem szinte nem is látszik, a hátam elég széles, de a trapézizom sem látszik, lábam sem vastag, mellbőségem 110cm körül van (37 cm karral..) és én egyedül járok akármilyen szar napom van, ez az álmom, alig jön valami, a páváknak akik meg nem ilyen elszántak, hamarabb jön eredmény ektomorf létükre. Ezt nem értem. Másoknak nagyon jó tanácsot tudok adni, de magamnak nem.

Még pár infó: éjszaka max 6-7 órát alszok, délután szoktam még egy-kettőt, kötélen feltudok mászni csak kézzel, fekvenyomásba max 80-at nyomok ki 2-3szor, mindenre edzek, most kezdtem diétázni mivel túl sok zsír jött tömegeléskor, 10 nap alatt 1kg-t fogytam eddig, testzsír%-om kb. 22% körül van. Hosszúra sikeredett, de hátha akad, aki tud segíteni.



2014. ápr. 15. 00:32
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

Nekem fogalmam sincs, hogy mit írják...

Talán a kaja mennyisége és minősége nem a legjobb amit eszel?


A sok pávával meg ne foglalkozz, ők meg pont a vastag karodra pályáznak:)

Egyébként én is ektomorf vagyok és mindig is erőben (izomban) voltam lemaradva... meggyöződésem, hogy ektomorf lányként alig lehet izmot építeni, de nem panaszkodom, mert legalább nehezen zsírosodom:)

Nem cserélnék...

2014. ápr. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Értelmetlen a kérdésed.Ennyi idősen 22% az nagyon magas.Vakard le diétával 10-14%ra és akkor jobbak lesznek az arányok,mert jobb lesz a forma.A mezomorf meg azt jelenti,hogy könnyen izmosodik és majdhogynem zsír nélkül,mert az anyagcseréje is jobb.Szóval nem vagy mezomorf.Valami endomorf féleség nagyobb százalékban bejátszhat.Nem láttam,hogy ennél zöldségeket.A cukros sz-ar tápkiegeket is felejtsd el.Sima proteint igyál.
2014. ápr. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, bírom hogy mindenki mezomorfnak kiálltja ki magát :D
2014. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A hízás azért volt, mert rengeteg cukros szart is ettem minden nap. Mezomorf alkatot azért írtam, mert a 3 alkat közül ez a legjellemzőbb rám, izomzatilag, csontozatilag, vállszélesség, anyagcsere gyorsaság stb.
2014. ápr. 28. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!