Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Küldene nekem valaki edzésterv...

Küldene nekem valaki edzéstervet 8 alkalmas bérletet fogom megvenni, valami jót ötletek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
8 alkalom egy hónapban? Az elég kevés csinálj mindennap mindenre, gondolom még kezdő vagy. shop.builderen sok edzésterv van
2014. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég szűkszavúan fogalmaztad meg a kérdést, mert nem tudjuk, hogy mennyi idő alatt akarod felhasználni azt a nyolc alkalmat. Mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy havi bérlet helyett vetted, vagyis így heti kétszer fogsz lejárni. Heti két súlyzós edzés nem sok, de szerintem lehet azzal is fejlődni kezdőként.

Nyilván a két edzésnap legyen elég távol egymástól, tehát legyen mondjuk hétfő és csütörtök vagy hétfő és péntek.

A másik probléma, hogy az sem derül ki a kérdésedből, hogy mi a célod az edzéssel. A testépítés rovatban vagyunk ettől függetlenül a izomtömeg növelésétől az erő vagy állóképesség növelésén keresztül a szálkásításig sok minden kapcsán szoktak kérdezni, de leggyakrabban az első; a tömegnövelés a cél. Szóval most feltételezem, hogy neked is ez a célod.

Azt sem írod, hogy férfi vagy nő vagy, ami amúgy tökre mindegy, csak általában mások szoktak lenni a prioritásaik.

Kezdőként teljes testes edzésekkel kell kezdeni, általában heti hármat szoktak javasolni, a gyakorlatoknál 3 sorozattal, de akkor te edzel csak kettőször, de négyes sorozatokkal végezd a fontosabb gyakorlatokat.

Szóval mindkét edzésnapodon mehet ugyanaz a rutin. Én az alapgyakorlatok híve vagyok, nem kell külön karra edzeni, se vádlizni, de még hasazni sem, hanem tömeget kell felpakolni.

Csináld a következőket mindkét alkalommal;


1. 5-10 perc bemelegítés szobabiciklin

2. Gimnasztikai gyakorlatok

3. 4x10 Guggolás

4. 4x10 Fekvenyomás

5. 4x10 Felhúzás

6. 3xamennyi megy: Húzódzkodás

7. 3x10 Mellről nyomás állva rúddal

8. Nyújtás


Az első három gyakorlatnál menjen két bemelegítő sorozat a munkasorozatokat megelőzően.


Az edzéseknek 60 percbe bele kell férniük.


Ennyi.


Szerintem így lehet a leggazdaságosabban felhasználni ezt a nyolc alkalmat.

2014. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, elfelejtettem, hogy kezdőként lehet (sőt valószínű) hogy még egyáltalán nem tudsz húzódzkodni, helyette mehet csigán lehúzás mellkashoz széles fogással.
2014. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ez jó de mind 8 alaklomba csináltam ezeket és nem tudsz nekem írni edzéstervet?
2014. máj. 8. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Miféle edzéstervet?
2014. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát amit leírtál mind a 8 napban eszt csináljam? annak nem sok értelme van
2014. máj. 10. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is sok értelme van, mert kezdőknek legalább két hónapig teljes testes edzések kellenek, vagyis minden edzésnapjukon minden fontosabb izomcsoportra csinálniuk kell egy gyakorlatot.

A fentebb leírt verzió ennek megfelelően alkalmas arra, hogy mind a nyolc alkalommal ezt csináld.


Ha unalmasnak találod akkor csinálhatod úgyis, hogy egyik edzésen megy az amit fentebb írtam a következőn pedig mondjuk ez;


1. 5-10 perc bemelegítés szobabiciklin

2. Gimnasztikai gyakorlatok

3. 4x10 Előlguggolás

4. 4x10 Merev lábas felhúzás

5. 4x10 Döntött padon nyomás kézisúlyzókkal

6. 3x10 Döntött törzsű evezés rúddal

7. 3x10 Vállból nyomás kézisúlyzókkal

8. Nyújtás


De teljesen mindegy volna különben, mert ilyenkor még nem a gyakorlatok változatossága a lényeg, hanem az hogy minden egyes alkalommal a teljes tested átmozgasd. Ez még csak egy hozzászoktatási fázis a RENDES edzéshez, amikor majd feloszthatod az izomcsoportokat különböző napokra.

2014. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem megfogadom, köszön a választ segítséget :)
2014. máj. 12. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!