Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha saját testsúlyos edzés...

Ha saját testsúlyos edzés előtt megiszok egy pohár tejet, (valódi tehéntejet, de fölözöttet) és megeszek 5-6 tojást, utána 2 pohár tej, ez így jó?

Figyelt kérdés
Nem agyongyúrt akarok lenni, csak hogy azért látszódjon az izom. 17/f
2014. máj. 8. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Agyongyúrt. Az nem is leszel! De hülye még maradhatsz! Kicsit olvass utána és rájössz egy kér dologra.
2014. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%

:DD


Te kis majom vagy kérdező.. túl hülye vagy még a kondizáshoz. Húzkodd inkább még a kukidat pár évig, talán addigra lesz annyi eszed, hogy elkezdj edzeni.

2014. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mégis MIRE jó? Azt sem írtad le, hány kiló vagy. Feltételezve, hogy 60-70, ez így össznapi fehérjemennyiségnek egy fizikailag nem aktív embernek sem elég. Gondolom többet eszel azért, csak nem írtad le. Egy nap 1,5-2 g/ttkg fehérjemennyiséggel kéne számolni testsúlykilónként, és akkor ott van még a zsír, a ch. Visszatöltésnek vagy akárminek ez így tök baromság, ezzel visszatölteni nem fogsz, így aztán tök irreleváns, hogy mikor ezeket az edzéshez képest mikor eszed meg.
2014. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A tejet felejtsd el, mert nem jó az semmire, sőt kifejezetten egészségtelen; hizlal, mert tele van tejcukorral és tejzsírral, meg van benne mindenféle allergén, gyakorlatilag emészthetetlen, még azoknak is, akik látszatra jól tolerálják.


A tojás nem rossz, az egy gyorsan felszívódó, teljes értékű fehérje.


Legjobb az lenne ha rendes kaja menne edzés előtt úgy másfél órával. Rendes kaja például a csirkemell rizzsel és zöldséggel.

Ha nincs pénzed vagy egyéb okból nem akarsz tömegnövelőt/fehérje+ch-t inni, akkor edzés után mehetnek a tojások és ehetsz hozzájuk mondjuk puffasztott rizst. De még az edzés utáni két órában megint csak kéne egy normális étkezés.


Ha nem akarsz agyongyúrt lenne, ahhoz is ugyanúgy kell edzened és táplálkoznod mintha az akarnál lenni, csak gyorsabban célt fogsz érni!

2014. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tejet en bloc felejtsd el. A tejcukor és tejzsír amit írtak rontja a fehérjefelszívódást, nyákosítja a bélcsatornákat, rosszul emészthető.


Edzés előtt egyél egy kis szőlőcukrot, vagy egy banánt, de a komolyabb étkezést ejtsd meg edzés előtt 2 órával legalább.

2014. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, elejét kihagytam. Reggeli rántottcsirkemell zölduborkával korpás kiflibe, (iskolába) ebéd ma rántott csirkemell, holnap paprikáscsirke, vacsora meg (tudom, nem a legjobb, ezért le leszek baxva, de szalonna hagymával, kenyérrel. Ezen kívül ha edzek, akkor előtte pár tojás, meg utána. Tej meg lehet, hogy káros, de arról végképp nem tudok lemondani. 3 éves korom óta iszom, orvos temetett amikor megtudta. Esetleg csökkentem max napi 2-3 pohárra. (most napi 1-1,5 literrel járok) ezen kívül házi szörpöt iszok, vagy teát. szigorúan cukor nélkül, vagy nagyon kevés cukorral. Meg még van hogy eszek mellé, esetleg heti egyszer valami csokit. (5 g fehérje, 9 g zsír, 16 g Ch) No meg nagyszülőknél ha vagyok ott enni kell. De ott se eszem degeszre magam. Még egy kérdés. A mesterséges tartósítók (pl szalicil, citromsav) milyen hatással vannak ilyenkor? Gondolom nemártana kerülni őket, bár ezek elég gyenge anyagok, az ipari cuccokhoz képest.

Az agyongyúrtat meg arra mondtam, hogy még mielőtt ajánlanátok a fehérjeport, meg stb-t... Amúgy 73 kg és 183 cm vagyok. Alakomra gondolom a szalonna is rátesz, mert van egy kis szalonna rajtam is. Hason meg mellen, de 3-4 kg-nál nem több. Ezt már mozgás mellett leadnám.

2014. máj. 8. 19:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. A tejjel majd lesz valami. :D Ha mást nem pár hónapra elfelejtem. Úgy látom, félreérthetően raktam fel a kérdést. Nem a napi adagom ennyi, csak ezt emeltem ki, mert mindenki fehérjeport meg ilyeneket emleget előtte-utána.
2014. máj. 8. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz ez!

Az átlag tróger táplálkozásához (kakaós csiga, fornetti, chips) képest teljesen jó.

Fejlődni fogsz így is valameddig, aztán ha majd megáll a fejlődésed, akkor majd eldöntöd, hogy megelégszel e az addig elért formáddal vagy hajlandó vagy komolyabban venni a diétát; tiszta kaja, makrok számítása, edzéshez való időzítés...

2014. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. És akkor a tojást egyem, vagy ne egyem?
2014. máj. 8. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
A tojás kifejezetten egészséges, teljes értékű fehérjeforrás. Szóval nyugodtan mehet, de ezt már leírtuk egyszer.
2014. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!