Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mért nem fejlődik a bicepszem...

Mért nem fejlődik a bicepszem úgy mint a többi testrészem?

Figyelt kérdés
Hihetetlennek tartom az egészet,16 évesen,augusztus végén kezdtem el terembe járni 64 kg-val,most 17 vagyok és 72 kg.Ez +-8 hónap és bevallom hogy mindenemen látszik a fejlődés.A bicepszem más tál tészta.Azon is látszik "valami",de nem arányosan nőtt a többi izomhoz képest.Abban tudom felmérni egyedül a fejlődést hogy 5 kg-os egykezesekkel kezdtem,most 10-12 kg-nyi súlyokat emelek.Heti 1x bicepszezek,a következőket csinálom:Egykezes emelés állva 4x10 széria(külön-külön mindkét karra,kalapács egyszerre mindkét kézzel 4x10 széria,francia rudas emelés ülve 4x10-8 széria kb 15 kg-val,s utána ugyanez állva 20 kgval,ugyancsak 4 széria.Befejezésként ábeles kétkezes bicepszezés 20 kg-val, 3 széria.Szerintem ez elég sok,mégse látszik annyira.
2014. máj. 13. 15:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Plusszba még annyi hogy ahhoz képest hogy sokszor bukásig csinálok 1-2 dolgot,izomlázam mégis ritkán van a bicepszembe,ahhoz képest hogy máshol(tricepsz,has,hát,váll,csukja,mell,vádli,comb) komolyan érződik
2014. máj. 13. 15:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Rossz a technikád, helyes kivitelezéssel kizárt, hogy ilyen súlyokat tudnál használni, illetve a gyakorlatok száma is rengeteg. Bőven elég egy álló bicepsz 2 kezes rúddal, egy koncentrált és egy kalapács, a többi gyakorlatot dobnám a francba. Bicepszet én sok ismétléssel szoktam csinálni (20-15-12 pl piramisban), arra figyelj hogy a könyököd minél jobban rögzísd a törzsedhez, figyelj a csúcsösszehúzódásra, illetve negatív szakasz.
2014. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*lassú negatív szakasz
2014. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tkodit ***** válasza:
HA 5-6 kilót emeltél súlyban, az önmagában nem rossz, de ugye a szabályosság kérdéses. Viszont bicepszre 2-3 gyakorlat, vagyis összesen 10-12 sorozat bőven elég. Felesleges rá ennyi gyakorlat.
2014. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azért csinálok ennyit mert másképp nem fárad ki eléggé szerintem.Másképp mi az a negatív szakasz?
2014. máj. 13. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Elég bőven bicepszre 10 körüli sorozat. És sokan ezt az izmot tartják legtöbbre, ezt szeretnék legnagyobbnak látni, így irreális elvárások vannak a bicepsszel szemben, pedig lehet hogy teljesen normális méretű nálad is.
2014. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs kizárva hogy igazad van.Sok embernél látom a terembe,haveroknál is,hogy a bicepszük úgy csúcsosodva nő,mintha csak 1 pontban lenne izom,fix mint egy domb.Az enyém viszont mindenhol egyformán nő,igaz nem olyan nagy de szélesebb
2014. máj. 13. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ez inkább genetika.
2014. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Negatív szakasz mikor "enged le a súlyt" , nemtudom a pontosabb meghatározást, sándorzsolt esetleg majd kijavít. Ezt kell kontroláltabban ahogy említette.


Genetika, nem fent tapad a bicepszed, így nem olyan csúcsos esetleg. De azért megnézném a túledzést is, lehet nincs elég ideje pihenni, mert elötte-utána nap is kap terhelést más izomcsoportnál.

2014. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól írtál mindent.:-)
2014. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!