Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Olvastam jó pár helyen, hogy...

Olvastam jó pár helyen, hogy szabad súlyokkal jobb edzeni, mint gépekkel. Miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
nem jobb semmivel sem egy jól összerakott edzésnél, pusztán az infó lelõ helyeid szerkesztõjének az elfogultságáról van szó... ha ezt is törölteted, én újra le fogom írni...
2014. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 *Glissade* ***** válasza:
100%

Mert a szabad súlynál jobban kell koordinálnod a mozgásodat.

Míg a gépnél vezetett.

2014. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez természetesen igaz, de ha megfelelõ gépekkel megfelelõ gyakorlatokat végzel ugyan úgy megedzed az egész izomzatot mint szabad súllyal, max több gyakorlatvles és több idõ, de ezen fellül már csak elfogultság kérdése.
2014. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a gépekkel való edzés egy fix mozdulatsort eredményez.

a szabadsúlyokkal jobban tudsz fejlődni.

a gépek azoknak való, akik vagy egy picit könnyebb edzést szeretnének, vagy valamilyen ízületi gondja van, és a gépes edzés kicsit könnyít ezen.

de egy szabadsúlyos guggolást, felhúzást, ferdenyomást, döntött evezést rúddal nem nagyon lehet pótolni gépekkel, hiába van sok olyan, ami ezeket a mozdulatokat imitálja!

2014. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!