Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szép napot! Ebben a kérdésben...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Ebben a kérdésben már többször kérdeztek de a saját esetemben is ki akarom kérni a véleményeteket. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy nap többször edzeni. Konkrétan reggel reggeli után olyan másfél-két órával illetve este ugyan így. Amiért fel akartam tenni az én változatom azok a következők. Szeretnék erősíteni is de most nagyobb hangsúlyt fektetnék a szálkásításra. Alapvetően nem súlyokkal edzek hanem saját testsúllyal (2 oka van : nincs itthon normális, nagyobb súlyom + a közelben nem nagyon van edzőterem).

A gyakorlatok: ugyebár fekvőtámasz, tolódzkodás, függeszkedés stb.

Annyira szoktam magam kifárasztani amennyire csak tudom.

Utána tartanék 2-3 nap szünetet és újból csak növelve az adagon.

Hozzátenném, hogy túlsúlyos vagyok és diétázom is, szóval az izom konkrét építése most nem fekszik. Tudom, hogy lehetne mellette valamilyen mértékben de inkább ennél maradok.

A konkrét kérdéseim ezek lennének, hogy így megfelelő lenne e az edzés a szálkásodásra vagy reggel tudjam le az egészet egyszerre és kész? Fejlődök e így valamit?


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 16. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő. De ha túlsúlyos vagy én nem edzenék most még napi kétszer. Legyen inkább egy de az normális minőségű és mennyiségű. Ha zsírt szeretnél égetni akkor gyors tempójú sétát válasz amit hosszabb távon tudsz csinálni amivel fogsz is tudni zsírt egetni vagy a túlsúlytól függően kocogás. De ez nyilván ha sok van nem ajánlom mert tönkreteszed az izületeidet.
2014. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Helló! Az erősítő edzések nem annyira megerőltetők, hogy bajom legyen de azért ha nem bírom akkor inkább nem csinálom. Egyébként amit le kellene adnom az egy olyan 20 kiló, főleg a hasamon+a hátsómon. Úgy osztottam be az egészet, hogy 3 napos periódusokban váltogatom a következőket: felsőtest edzés, has illetve törzs és végül a láb+futás/ugrókötél.
2014. máj. 16. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Fuss,biciklizz,ússz! 40-60 percet naponta, váltogasd!

És egyél keveset

2014. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!