Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb: kevesebb de...

Melyik a jobb: kevesebb de nagyobb súllyal, vagy több de kisebb súllyal?

Figyelt kérdés

Van mikor hátazom akkor a kisebb súlynál nem érzek semmit... Lehet, hogy nem elég hatékony a súly mérete.


Köszönöm a válaszokat


2014. máj. 21. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkora súly kell, amivel éppen megy kb 8-12 ismétlés. Tehát nem kisbaba súlyokkal lesz izom!
2014. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arany középút. Nem kell üres rúddal fekve nyomni, de nem is érdemes rángatni a nagy súlyt.
2014. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen a nagy súlytól nő az izom, nem a kicsitől, a kicsivel csak fárasztod az izmokat ;)


Én ma pl. 115 kg-al akartam csinálni az utolsó szériámat, felmérgesítettem magam, hogy miért 115 ? Legyen 120 kereken, mert meg tudom csinálni, mert rátermett vagyok és a fene vigye el úgy is megcsinálom, még azért is megmutatom, hogy megtudom csinálni és kihoztam belőle 6 ismétlést :)


Így lehet jól fejlődni csak, nem a kissúlyokkal.

2014. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagy súlyt úgy értem, hogy a neked elég nagy. Tehát amivel megy 8-12 ismétlés. Amivel már 15-20 megy az picike súly, növelhetsz rajta.
2014. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a kéz! :)
2014. máj. 21. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Alap gyakorlatokban (fekve nyomás, felhúzás, guggolás, mellről nyomás) néha célszerű felmenni akkora súlyig, hogy 2-3 ismétlést tudj max. megcsinálni. Izoláció szempontjából nagyon jó néha a határaidat feszegetni, persze szabályosan. Akkor jön az erő is rendesen.
2014. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is felmegyek nagy súlyra amivel megy 4-6 ismétlés, de ezt azért ne ajánljuk már kezdőknek bakker! Szépen hazavágná vele az ízületeit, még semmi rutinja nincs edzésben. Nincs izomérzet, stb.
2014. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!