Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet-e káros hatása a minden...

Lehet-e káros hatása a minden napos húzódzkodásnak?

Figyelt kérdés
Árthat a testnek ha pl heti 5-ször húzódzkodok? Gyorsabban fejlődök majd vele vagy még akár hátrány is lehet? Előre is köszi a válaszokat!

2014. máj. 24. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

itt alapvető hiányosságok vannak!

olvasgass a témában többet, mert hosszútávon csak a szervezeted látja kárát.

2014. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha alacsony intenzítással csinálod, akkor nem káros. Tehát kb. 50%-os intenzitással akár egésznap csinálhatod. Pl. ha 10-et tudsz csinálni összesen, akkor csinálj 5-öket. Ezzel tudod fejleszteni az idegi kapcsolatot a gyakori használat miatt. Ezze a módszerrel pár hét után mennie kell 20 szabályos húzódzkodásnak. Izom méret szempontjából viszont nincs értelme, ugyanúgy fejlődsz tőle maximum, mintha heti 2szer csinálnád. Minden nap, akkor kell edzeni valamire, ha teljesítményt akarsz javítani, pl. egy kosárlabdázó minél többet gyakorol, annál jobb lesz, vagy egy súlyemelő is akár egésznap gyakorolhat egy emelést, hogy javítsa a teknikáját, de izomépítés szempontjából nem számít.
2014. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem kimondottan a teljesítményt akarom növelni, csak kidolgozott hátizmokat szeretnék. Ha így állunk akkor nem strapálom magam. Lenne viszont még egy kérdésem.


A fekvőtámaszokon, hogy tudnék nehezíteni? Megy a sima, szűk és a széles is, 20-30 ismétléssel, ha jól tudom, ezzel is már csak a teljesítményt, úgymond az erőnlétem növelhetem. Izomépítés szempontjából milyen gyakorlatot tudtok ami hasonló a fekvőhöz, tehát nagyrészt mellre tudok vele edzeni? (gépek kizárva, csak gettó stílusban)

2014. máj. 24. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel a lábadat az ágyra, vagy vegyél nehezéket a hátadra, úgy nehezebb lesz. Vagy csinálj egy kezes fekvőt. :D
2014. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az izomméret miatt csinálod, akkor pont, hogy nem kellene naponta edzeni, mert nem tudsz regenerálódni.
2014. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy a nehezék nem kifejezetten jó ötet, mert vállaid bírják a terhelést, de a gerinc nem biztos... :S Ha pedig felteszem a lábam, akkor egyre inkább vállra, mint mellre dolgozom, nem?
2014. máj. 24. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:
A fekvőhöz meg kontoráltabb végrehajtás, lassan nagy mozgástartományban koncentrálva az épp dolgozó izomra. A hátra rakott súly énszerintem a hátnak nem épp a legjobb.
2014. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tolódzkodás a legjobb mellre szerintem ha izmot akarsz saját súlyos edzéssel. Aztán vannak a nehezebb gyakorlatok pl. fekvőtámasz gyűrűn, tárogatás gyűrűn, planche fekvőtámasz, 90 fokos fekvő.
2014. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!