Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Könnyű elveszni a táplálékkieg...

Könnyű elveszni a táplálékkiegészítők rengetegében, alapból mire van szüksége egy amatőrnek, aki csak formálódni szeretne és nm versenyezni?

Figyelt kérdés
Edzek már 3 éve és eddig csak fehérjét ittam. Az étrendem 100 gramm zabpehelyből, 40 dkg csirkemellből, 100 gr marhacombból, tojásból, 300-400 gramm rizsből(szárazon), zöldségekből és gyümölcsökből áll. Mellé peak whey fusion és mutant whey fehérjék 1-1 adag mindkettőből naponta. Sajnos államvizsgaidőszak miatt elhanyagolt lett az edzés és az étrend is, feljött jó pár kg. Most 98 kg vagyok és 191 cm magas, alkatilag könnyen zsírosodom és deréktályon ragad meg először, amolyan uszógumis fazon vagyok. Szóval a cél a zsír elvesztése és valamennyi izomnövekedés. És szerintem megy a kettő együtt csak nem olyan ütemű lesz az izomnövekedés, mintha kifejezetten izomtömegnövelésre mennék. Szóval ehhez még mi lenne jó? BCAA? Kreatin? Arginin? STB?

2014. máj. 25. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem megy a kettő együtt naturálban. Vagy zsírt adsz le vagy izmot építesz. Zsírleadásnál lesz izomvesztés is, örülünk ha nem megy le sok izom! Zsírleadáshoz szálkásító diéta kell, ez kalória deficitet jelent. Izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend, ez kalória pluszos kajálás.

És nem lehet helyileg zsírt leadni, nem tudod szabályozni, hogy honnan menjen le! Ezt semmilyen tápkieg nem fogja befolyásolni.

2014. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!