Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A túl sok edzés miatt nem növök?

A túl sok edzés miatt nem növök?

Figyelt kérdés

Heti 5 napot edzettem, úgy 7 kilót sikerült felszednem magamra, de azt vettem észre hogy mostanában nem növök semmit. [link] ezt az edzéstervet követtem, lehet túledzettség a gond? (bár nem érzem magam fáradtnak, sőt inkább túl kipihentnek még így is), néha váltogattam a gyakorlatokat is. Érdemes átállni 3 napos edzéstervre vagy ezután a szervezet túl kevésnek fogja érezni és még ennyire se fogok növekedni? Kajálni kajálok rendesen.


[link]



[link]


Ezt a kettőt néztem, igaz ezek elméletileg haladó és középhaladó edzéstervek, szerintetek jó lesz valamelyik, vagy inkább keressek másikat?


2014. máj. 26. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a tomeged nem no akkor nem eszel eleget.
2014. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
így van, az étrendben lesz a hiba.
2014. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet az étrenddel van a probléma, de azért más dolgok is számításba jöhetnek. Köztük olyanok is, amiket látatlanban nem is lehet megmondani, mint például a gyakorlatok helyes kivitelezése.


Aztán sokan azért nem nőnek, mert évekig ugyanazokkal a súlyokkal edzenek, vagyis nincs meg a progresszió; a súlyok/ismétlésszámok folyamatos, edzésről edzésre történő emelése.


Egyébként meg nem tetszik nekem ez az ötnapos edzésterv sem. Most nem tudom, hogy ez hétfőtől péntekig tart vagy van az öt edzés között is egy pihenőnap, de így "ütik" egymást az adott izomcsoportok. Mellezés utáni nap nem jó tricepszezni, bicepszezés utáni nap nem jó hátazni, és a hátazást követően sem túl okos dolog a vállazás. Szerintem a legfontosabbat a lábedzést sem érdemes a hét végére hagyni.

Ha már ilyen felosztást választasz, akkor így csináld;

Hétfő: Kar, has

Kedd: Láb

Szerda: Váll, has

Csütörtök: -

Péntek: Hát, alkar, has

Szombat: Mell, vádli

Vasárnap: -


A felosztáson túl nekem a gyakorlatok sem nagyon tetszenek.

Itt bicepszre ugyanannyi sorozat megy mint combra (pedig utóbbi sokkal nagyobb, ráadásul a combhajlítóra és -feszítőre összesen megy ugyanannyi mint a bicepszre).

A tricepsz is nagyobb izom mint a bicepsz, így az sem indokolt, hogy erre kevesebb menjen.

Azt sem értem, hogy hátedzésen miért a felhúzás az utolsó gyakorlat és miért az megy kevesebb ismétlésszámmal.

Nem lehet normális egy olyan edzésterv aminél scott-pados bicepszezésnél nagyobb a sorozatszám, mint felhúzásnál.

Ha már hátedzés; minden jó hátedzésen van egy szabad súlyos evező gyakorlat, mondjuk egy döntött törzsű evezés rúddal vagy egy t-rudas evezés.

Bicepsznél meg hülyeség rúddal és egykezessel is ugyanolyan fogással dolgozni, mikor kalapács-bicepsz meg nincs is a programban.


Guggolásból és felhúzásból nyugodtan csinálhatsz öt sorozatot.

Fekvenyomásból, mellről nyomásból, döntött törzsű evezésből, húzódzkodásból, merev lábas felhúzásból menjen négy sorozat.

A tricepsz, bicepsz gyakorlatokból, a döntött törzsű oldalemelésből, vállvonogatásból meg simán elég a három sorozat.


Amúgy három vagy négynapos edzéstervvel jobban lehet fejlődni, mint egy ötnapossal.

Amiket belinkeltél edzésterveket azoknak a felosztása teljesen jó. Annyi, hogy én a lábat mindig középre tenném.

Jó háromnapos még a push/pull/legs;

Hétfő: Hát, bicepsz, alkar, has

Szerda: Láb

Péntek: Mell, váll, tricepsz, has

vagy a vállhoz is tehet a kart, és a hát-mell edzésen is tudsz szuperszettezni;

Hétfő: Hát, mell, has

Szerda: Láb

Péntek: Váll, kar, has

Négynapos felosztást is választhatsz;

Hétfő: Hát, has

Kedd: Mell, tricepsz

Csütörtök: Láb

Péntek: Váll, bicepsz, alkar, has


"Kihagyhatatlan" gyakorlatok;

Comb: Guggolás, merev lábas felhúzás

Hát: Felhúzás, döntött törzsű evezés rúddal, húzódzkodás

Mell: Fekvenyomás, ferde padon nyomás

Váll: Mellről nyomás állva rúddal


Has, vádli, alkar mehet több is egy héten.


Karral meg nem kell sokat foglalkozni!

Egy normális edzéstervben nem is szokott különnapon szerepelni, hanem ha mondjuk a hát után van a bicepsz és az alkar, akkor azokra már alig kell edzeni, ugyanígy van ez mell és tricepsz viszonylatában.

Van olyan aki nem is edz rá külön, hanem ráhagyja teljes egészében a húzásokra és nyomásokra.


Aki tömeget akar annak úgyis csak az alapgyakorlatok (guggolás és felhúzás) a fontosak és az abban való folyamatos fejlődés.

2014. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolso: persze ezeknek is rendbe kell lenni nem kérdés.

De a tömegnövekedés az csak es kizárólag energiaegyensúly.

2014. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, csak gondolom hogy itt az IZOMtömeg növeléséről van szó.

Egyértelmű, hogyha valaki kalóriapluszban van, akkor a tömege óhatatlanul, a biológia vastörvényeinek megfelelően növekedni fog.

De ha nem edz közben, vagy az edzése nem ér semmit (és ha valaki mondjuk két éve ugyanazokkal a súlyokkal edz, akkor az pont nem ér semmit) akkor a tömege ugyan nőni fog, csak nem izomban, hanem zsírban.

2014. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ugyanígy ha az illetőnek a genetikájából, tapasztalatlanságából, vagy a rossz életmódjából stb... adódóan egyszerűen sok heti öt edzés, vagyis állandóan túledzésben van, akkor hiába a kalóriaplusz, az izmai nem fognak nőni, sőt vissza is fejlődhetnek, miközben persze a zsírtömege állandóan nő,.
2014. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!