Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem akarok venni tömegnövel...

Ha nem akarok venni tömegnövelőt, hanem külön fehérjét és ch-t akkor hány gramm ch-t és fehérjét keverjek össze?

Figyelt kérdés
63kg vagyok

2014. máj. 30. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt szoktuk mondani, hogy edzés után 0,5 g/tskg fehérje kell, és olyan 40 g körüli szénhidrát. A 0,5-öt meg úgy számolod ki, hogy elosztod a kilóid számát kettővel, majd ezt a számot elosztod a fehérjeporod tömegtörtjével fehérjére nézve (mivel a por nem 100%-os).


Példa: 63/2 = 31,5 -< 80%-os fehérjéd van, annak a tömegtörtje 0,8, tehát 31,5/0,8 = 39,37, kerekítve 40.


Ez az egyik legalapabb módszer, biztos vannak más gondolatok, miszerint más arányban is jó lehet, szerintem ez is megfelelő.


Napközben pedig csak fehérjét igyál, vagy ha nagyon ektomorf vagy, vehetsz valami zablisztet (pl. Myprotein Instant Oats), és azzal kiegészíted igény szerint az étrended. Van, aki szerint lehet napközben is gyorsch-t inni, de én nem javaslom, már csak azért sem, mert nem valami kellemes a gejl édes lötyi akkor.

2014. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És úgy nem jó a megoldás, ha pl megvan 100g fehérjebevitelem és azt az 57 grammot táplálékkieggel viszem be ? Ugyanígy a ch-val
2014. máj. 30. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!