Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin mint doppingszer?

Kreatin mint doppingszer?

Figyelt kérdés

Üdv

Hallottam, hogy különböző EU országokban be van tiltva a Kreatin használata az országba és büntetik aki kereskedik, illetve használja. Egyenlő szintre helyezték a többi doppingszerrel, amik valóban mindenhol illegálisak.


Ha ennyire gyenge a kreatin, mint ahogy a fórumon is olvastam akkor miért számít doppingszernek bizonyos országokban ? Hiszen csak egy táplálékkieg. amitől nem kell szitne semmit várni.



2014. máj. 30. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szingapúrban törvénybe ütköző rágó gumit fogyasztani. Akkor a rágó is veszélyes?
2014. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát nem egy durva cucc a kreatin. Hol van betiltva?
2014. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
forrás?
2014. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Valahol a koffein és a rágótubák is doppingnak számít közvetlen verseny előtt.


Arról pedig, hogy ki mit tart veszélyesnek vagy teljesen ártalmatlannak, elég széles palettán változik az országok meghatározása, és ezt sokszor abszolút nem is objektív módon döntik el.

2014. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
mivel egy olyan anyag ami rengeteg élelmiszerben (pl hús) is megtalálható, én kizártnak tartom, hogy ez hiteles információ lenne.
2014. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, de nyilván nem a száraz elméletre, hanem a tapasztalatra alapuló gyakorlatra kell alapozni, tehát ez alapján ez nem csodaszer, mellesleg nem is gyógyszer. Egy speciális aminosav-csoport, vagy hogy mondjam na.
2014. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kreatin egy természetesen előforduló aminosav, amely a glicin, arginin és metionin aminosavakból epül fel. A test mind szabad (kreatin), mind foszforillált formában tárolja (kreatin-foszfát). Az átlagos súlyú (70 kg) ember testében kb. 120 g kreatin van eltárolva. A legtöbb kreatin a vázizomzatban található (95%), leginkább foszfokreatin formájában (66%), míg a maradék a szívben, az agyban és a herékben tárolódik.



Szóval nem értem, miért kell betiltani vagy hasonló.

2014. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért megjegyezném, hogy attól még, hogy valami a természetben is megtalálható, attól még lehet koncentrálni stb. és ilyen módon sokkal előnyösebbé tenni. A doppingszerek nagy része ilyen értelemben természetes anyagnak minősül.
2014. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miből mutatják ki, hogy valaki kreatint használ? Magasabb a kreatininje a vizeletben, de az akkor is megugrik, ha sok húst eszel.
2014. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én csak a franciákról tudok, hogy bármit csináltak volna vele, gugliba beírva ezt találtam: [link]


A törvények amúgy nem mindig vannak összhangban a tudományos tényekkel. Állítólag az egyik amcsi államban kijelentették törvényben, hogy Pí értéke 3. (én valahol régen 4-et olvastam, de azt most nem találom)

[link]

2014. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!