Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehetnék kicsit szélese...

Hogyan lehetnék kicsit szélesebb, "izmosabb"?

Figyelt kérdés

Eléggé itthon ülős satnyulós életem volt, és eddig úgy nem is érdekelt.

De ehetek bármennyit, nem hízok egy dekát sem, és egy csontváz vagyok. 166 centi, és 44 kiló, 15F. Azt mondták, hogyha edzenék, mozognék, jönne fel rám és kicsit kitestesedhetnék.

Na szóval, nekem nincs pénzem se fehérjékre meg hasonlókra, se kondira.

Hogyan tudnék edzeni, miből mennyit és mikor? Szeretnék kicsit hízni, izmosodni, mert van mikor egy átlag súlynál összeesnék.

Tudom, hogy ez szégyen, ezért akarok változni, és nem oltást hanem segítséget kérek. Tanácsokat. Ha mondjuk edzek attól nem leszek még vékonyabb? Mert az olyan mintha fogyóznék.



2014. jún. 7. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem az edzésen múlik hogy véknyabb leszel-e. Minden a kaján múlik. Mindig minőségi kaját egyél, meg mellé kellene valami tömegnövelő is. Kezdj el konditerembe járni, ott először 1 hónapig teljes testes átmozgató edzés, utána osztott edzésterv. És olvass rengeteget itt a cikkeknél --> www.shop.builder.hu

Az anyagiakat meg lehet oldani, nemtudom felétek mennyi egy kondibérlet, de szerintem havonta egy 10-est rá tudnak szánni a szüleid is, és abból szűkösen kijön egy tömegnövelő is+egy kondibérlet. :)

2014. jún. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sandorzsolt : fogadjunk hogy az utolsó 3 sorod kivan másolva egy szöveges dokumentumba, és onnan másolgatod be ezekhez a kérdésekhez :D csak mert mindig ugyanilyen sorrendbe vannak:D
2014. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, mert minek mindig leírogatni.:)
2014. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De ne vedd ám sértésnek:)

Kérdező: amit már előttem leírtak, 2 hónapig teljes testes edzés, majd ha eldöntötted hogy továbbra is foglalkozni akarsz a sporttal (mert a kezdők fele abbahagyja), akkor válts később osztottra.

A kaja a legfontosabb. Minél több hús, zöldség, szénhidrát amit már szintén leírtak hogy miből.

Nem kötelező a tápkieg. sem ha betudod vinni szilárd kajából a napi fehérjemennyiséged. Azonban ajánlott.

Kondit illetően, kereshetsz valami olcsóbb termet is, én legalábbis ezt tettem pénz szűkében:D nem lesz semmi bajod ha nincs Smith-gép, és szabadsúllyal kell guggolnod vagy fekvenyomni:)

2014. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vettem annak, itt sokan így írnak, hogy ha már egyszer leírtak egy hosszabb szöveget, ami általában jó a válaszokhoz, azt érdemes elmenteni.

Egyébként nem hogy nem lesz baja a szabad súlyos edzéssel, hanem pont ezzel nem lesz baja. Így lehet megerősíteni a tartó-stabilizáló izmokat és az ízületeket is, nem gépekkel. Fontos a szabad súlyos edzés!

2014. jún. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Leírta világosan, hogy nincs pénze tápkiegre sem kondibérletre...


Marad a tiszta kajálás, ahogy Sándor Zsolt leírta, meg a saját testsúlyos edzés.

Semmi másra nem lesz szükséged, mint egy ajtófélfa közé beakasztható húzódzkodórúdra, ami csak néhány ezer forint.

Kezdetnek töltsd le a fegyencedzés c. könyvet és kezd el csinálni azt. De máshonnan is vehetsz át gyakorlatokat; a meztelen harcosból, a spártai módszerből például a zsámolyra ugrást. A húzódzkodó gyakorlatokra is van már külön könyv Rúdra fel! címmel.


Vehetsz egy kettlbellt is, azzal is nagyon jól lehet fejlődni. De itt nem elég (Tsatsouline) könyvekből kinézni a gyakorlatokat, hanem el kell menni néhány kettlebell edzésre, hogy valóban jól tud kivitelezni a gyakorlatokat.


Vagy vehetsz két állítható egykezes súlyzót is, amivel ki tudod egészíteni a saját testsúlyos edzéseidet, olyan könnyebb izolációs gyakorlatokkal, mint a bicepszezés, tricepszezés, oldalemelés, tárogatás...

2014. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Off: Érdekes, hogy minden kérdésre megpróbálok értelmesen válaszolni, és egyre megy lejjebb a százalékom. :-(
2014. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is így van. Én neked mindig zöldet adok, mert jókat írsz. De van itt pár névtelen sunnyogó gyökér, aki lepontozza a jó válaszolókat. Vitázni nem mernek, mert tudásuk az nincs hozzá.
2014. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, egy válaszom kapcsán sem kezdett el vitatkozni senki, de azért rendesen lepontoztak.
2014. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!