Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ugye edzéssel (saját testsúlyo...

Ugye edzéssel (saját testsúlyos vagy súlyzos) és tömegnövelő étrenddel nőni fogok izomban és erőben is. De ha nem tömegelek csak annyi kaját eszek amennyi kéne és mellé edzek akkor mitől leszek erős hol van az erő ha nem az izmoban?

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kalória pluszban leszel, akkor izmosodsz, erősödsz, ha viszont nem figyelsz a kajára és nem leszel kalória pluszban még véletlenül sem, akkor stagnálsz, nem fogsz erősödni, max eleinte keveset, de hamar megáll a dolog.
2014. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak az elején lesz erőnövekedés tehát addig amíg a bevitt tápanyagból ellehet érni.

Lehet hülye megfogalmazás.

2014. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó mondok egy példát. Pl. Al Kavadlo nem valami izmos, átlagosnál mondjuk azért izmosabbnak mondanám, viszont hogy erőben nagyon felülmúlja az átlagot az biztos. Mondjuk melyik átlagember tud eltoló zászlót csinálni? szerintem nem sok de ugyan ezt megkérdezhetném tetsépítővel is (tudom aki meg saját testsúllyal edz tuti nem fog 150kg-t kinyomni). Ezért kérdeztem pl. az ő, hogy tud olyan erős lenni ha nem izmos annyira, hol van az ő ereje? izületekben vagy hol
2014. jún. 9. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Az izomzat alapvetően elbírja saját súlyát mind csak edzés kérdése :)

Ha pl én próbálnám meg ezt a gyakorlatot nekem nem jönne össze :) de elvileg erős vagyok 100kg nyomok fekve :)

2014. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ízületeknek, inaknak is erősnek kell lenni. Más egy saját testsúlyos gyakorlat, mert az kis gyakorlással megvan, nem csak erő kell hozzá. Én is a muscle uppot pár próbálgatás után simán megcsináltam, de a technikára rá kellett jönni. A zászlóhoz kicsit több erő kell. De gondolj bele, egy testépítőnek hatalmas combja is van, azért azt más kitartani, mint egy vékony csirke lábat.

De pl nekem nem nagy dolog egykezes fekvőt nyomni vagy egylábas guggolást. Szóval nem kell azért a testépítőket gyengének nézni.

Mindenki csinálja ami neki jó. Azt sem értem miért a testépítőkkel akarják összemérni magukat a saját testsúllyal edzők. az egy másik sport, más a lényege. Nekünk az izomméret számít. Ennyi erővel lehetne a kézilabdásokat is ba szogatni, hogy miért nem csinálnak zászlót. Ők sem azt gyakorolják, ezért nekik sem fog menni. Így érthető?

2014. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az volt a lényege, hogy piszkáljam a testépítőket, de köszi a választ most már nagyjából értem. Amúgy én is edzem súllyal bár valamivel kevesebbet mint saját testsúllyal. Egyébként direkt írtam, hogy egy saját testsúllyal edző nem nagyon fog 150kg-kat kinyomni meg 200 kg-val guggolni. Mindenkinek más a fontos.
2014. jún. 9. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ki mire edz, az megy neki.
2014. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy később is erősödj, annyit kell enned, hogy kalória pluszban legyél. Az erő és az izomméret nem egészen arányos. Az edzésben céltól függően másra helyezzük a hangsúlyt(az izomméret vagy az erő az elsődleges?). Az erőben nagy szerepe van az inak, izületek erejének és az ideg-izom összeköttetésnek(!) is. Így lehetnek viszonylag kevésbé izmos emberek is nagyon erősek. Ami pedig a testépítők vs saját súllyal edzők(Azokról senki nem beszél, akik plusz súllyal nyomják, pl én :D) hadakozását illeti, szerintem ez inkább egy "butább" rétegben van jelen. Egy valamire való sportoló elismeri a másik eredményeit. Meg amúgy sincs sok értelme, mert más céljaik vannak(kivéve akik azt hiszik, hogy a saját súlyos edzéssel testépítő fizikumuk lehet). Szerintem célravezető lehet a kettőt vegyíteni. Meg szokott jönni a melyik tábor az erősebb kérdés? Ez olyan, mintha azt mondanánk: Ki az erősebb, Katona Ervin vagy Wladimir Klitschko? Hol, a ringben vagy az erősember versenyen? Remélem kimerítő választ adtam.
2014. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!