Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell szálkásítani?

Hugó 14 kérdése:

Hogyan kell szálkásítani?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne mikortól érdemes szálkásítani, milyen étrendet kell követni hozzá, milyen edzést kell végezni?

#izom #edzés #étrend #szálkásírás
2014. jún. 10. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkortól, ha már van rajtad elég izomtömeg.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


A súlyzós edzés nem változik, marad a nagy súlyos edzés, csak mellé megy heti minimum 3-4 aerob edzés is.

2014. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2kérdésem lenne még:

1. Az aerob edzés helyett megfelel ha heti rendszereséggel futok, biciklizek, és végzek saját testsúlyos gyakorlatokat.

2.Jelenleg 17 éves vagyok kb egy és fél éve járok kondi terembe egy ideig elég jól fejlödtem viszont egy darabig nemtudtam járni ezér egy kicsit viszaestem de nagy neheuzen behoztam a lemaradást. Most viszont egy kis dilemában vagyok ugyanis ahogy már mások is mondtak akkor kell szálkásítani ha már van elég izomtömeged és számomra itt van bökenő, ugyanis látszik a testemen hogy járok edzeni de azért böven lehetne még növelni azokat az izmokat. Ám úgy érzem, hogy van rajtam egy kis felesleg én vagyok kövér de azért egy pici pluszom van és ezt szeretném leadni. A célom az lenne hogy megszerzett izmaimat a szálkásítással feltünöbé tegyem ráadásul vágyok arra, hogy szálkás testem legyen. Még egyszer mondom, hogy nem vagyok még olyan pöpecül kigyúrva még de azért úgy vélem itt az ideje, hogy szálkásítsak. Csak nem vagyok benne biztos, hogy érdemes már szálkásítsak vagy még nem.

Eddig se etttem túl sokat és vigyáztam arra mit eszek persze volt egy párszor amikor jól belaktam olyanból amből nem kellett volna.Ha szigorubra veszem az étrendemet és mellette végzem fent emlitett tevékenységet akkor sikerülhet a szálkásítás. Ha van még pár praktika a szálkásodáshoz alkkor kérlek írjátok le részletesen. Elnézést a hosszú szövegért köszönöm az eddigi választ és elöre is köszönöm a többit

2014. jún. 11. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Aerob edzés: kocogás, bicaj, úszás, lépcsőzés, stb.. tehát bármi lehet, ha 120-130 közötti pulzust tudsz tartani 40-60 percig. De mellette kell a súlyzós vagy saját testsúly edzés is.

Neked nem érdemes szalkasitani, előbb növelj izomtömeget. Ha pedig azt gondolod, hogy ez megy egyszerre is , mármint a zsirleadas és az izomnoveles, akkor tévedésben vagy. Egyikhez kalória mínuszos étrend kell, a másikhoz pedig kalória pluszos.

2014. jún. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mutatok képet, hogy én most milyen tömegről kezdek szalkasitani, csak hogy lásd mennyi nálam az elfogadható izommeret-

[link]

2014. jún. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a segitségedet, most már tudom nem érdemes még szálkásítsak. Ha viszont nem akkarok szálkásítani attól még végezhetek aerob edzést ugye?
2014. jún. 12. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
végezhetsz persze, de akkor annyival több kaja kell, hogy ne azzal legyél kalória mínuszban. Mert ha nem leszel kalória pluszban, akkor nem tudsz izmosodni.
2014. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!