Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés körüli bizonytalans...

Testépítés körüli bizonytalanságok. Hogy és mint zajlik is ez a dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


18/F vagyok, 174 cm, 59 kg. Mindig is vékony, nehezen hízó alkat voltam, pedig nem eszek keveset. Kiskoromban nem sportoltam hosszútávon semmit, most lassan 3 éve hobbiszinten ökölvívást űzök, heti 3 alkalommal 1 órát.

Viszont szeretnék tömeget is növelni mellé. A bodybuilder oldalán már olvasgattam az alapvető tudnivalókat, de ugyanaz a problémám mint ami a korábbi próbálkozásaimnál is meggátolt abban, hogy rászánjam magam a kondizásra: egyszerűen nekem rengeteg dolognak tűnik az amire figyelni kell, tehát nyilván nem mindegy a táplálkozás, az edzésterv, mit edzel, mikor edzel és mit hogyan edzel, a táplálékkiegészítők és a többi. És ezeket nem igazán látom át.


A fő problémát igazság szerint mindig is a kaja jelentette: sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy minden nap a kondizáshoz szükséges étrendet megteremtsem magamnak. Ahogy a bodybuilder oldalán is olvastam a testalkatomból adódóan nekem még az átlag tömegnövelő edzéstervet űző személynél is több táplálékot kéne bevinnem, ami ugye megint csak extra kiadás (a táplálékkiegészítők meg megint csak elég sokba kerülnek).

Az anyagi háttér az önhibámon kívül olyan amilyen, de iskola mellett alkalmi munkákból csak időnként jön össze párezer forint, ami rögtön el is megy általában alapvető dolgokra. Így a rendes tömegnövelő étrendre egyszerűen nincs pénzem.



Na ezek után rátérnék a lényeges kérdésre: Érdemes e úgy konditerembe járnom, hogy tömeget szeretnék növelni, de közben az étrendet nem tudom rendesen tartani mellé? Illetve a boxot semmiképp sem szeretném abbahagyni, hanem a heti 3 edzés mellé gondoltam még heti 3 konditermes edzést is. Vagy ez már tényleg sok lenne és túledzéshez vezetne?


Ahogy olvasgattam a bodybuilder oldalán a dolgokat egyszerűen annyira arra koncentráltam hogy úgy állítsam össze az edzéseimet hogy minden megvan bennük ami csak kell legyen szó étrendről, edzéstervről, pihenőnapokról, magukról a gyakorlatokról, azoknak a helyes végrehajtásáról és a többi, hogy a végére már túl nagy falatnak tűnt. Nyilván ezt is kitapasztalja az ember amint elkezdi (amire nálam ugye még nem került sor), de nem szeretném hogy olyan embernek bélyegezzenek meg, aki elmegy a terembe aztán fogalma sincs arról hogy mit akar ott csinálni és ezzel másokat hátráltat teszem azt az adott gépnél. Viszont nem tudom ilyen körülmények között (rendes étrend hiánya, esetleg túledzés) lenne e látható eredménye az edzéseknek... mert nem szeretnék 1 év múlva is ugyanígy kinézni ha elkezdek konditerembe járni.



Elnézést a kissé zavaros megfogalmazásért, remélem érthetőre sikeredett, mik is a problémáim. Mindennemű tanácsot szívesen fogadok tőletek, főleg arra vonatkozólag, hogyan is kezdjem el a dolgot, ha már elméletben tanulmányoztam a dolgokat.


Előre is köszönöm!


2014. jún. 12. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire tudod megközelíteni a szükséges tápanyagmennyiseget. Ha nagyon nagy az eltérés, akkor én nem foglalkoznék a sulyzozassal, mert valóban tuledzeshez vezethet. En is ekto vagyok, tapasztalatbol mondom hogy ha nincs eleg tapanyag, el kell felejteni a komoly fejlodest. Ha meg tudod közelíteni es elkezded, akkor pedig, az edzéssel kapcsolatban, én az alapgyakorlatokat (guggolás, felhuzas, fekvenyomas, mellről/vallbol nyomas) ajanlom, Lehetőleg nagy súllyal, törekedve a gyors végrehajtásra (persze ügyelve a sérülések elkerülésére). Igy jelentosen nőhet az ütőerő (tapasztalat). Hozzáteszem, hogy vannak akik éppen a nagyon magas ismetlesszamot preferálják, a robbanekonysag erdekeben (pl bátyám, profiként). Ezt ki kell tapasztalni, melyik valik be. A kifejezetten tesepito célzatú edzés, főleg a lassu vegrehajtas jelentősen ronthat a robbanékonysagon. Bar ha ez teged hobbistakent nem zavar, akkor mehet akár így is.
2014. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdő szinten is jó lenne heti 3szor járni teremben, ahogy normális edzést végzel, de bárhogy is nézzük, ha össze teszed a boxal, akkor lehet már sok lesz. Ha egy napra teszed akkor azért, ha külön külön akkor azért. Sajnos étrend nélkül tömeget növelni nem lehet. Azt nem mondom h ne járj terembe mert értelmetlen, de valamilyen szinten ha a célod a tömegnövelés, akkor mégiscsak értelmetlen étrend nélkül. Annyi pénz minimum kellene hogy olcsó szénhidrátit és fehérjét tudj venni, amivel még nem oldottál meg semmit, de javíthatsz a mostani kajáidon valamilyen szinten.
2014. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 *Glissade* ***** válasza:

Nos... heti 3x jársz boxolni, ektomorf vagy, tömegelnél de nem tudsz étrendet tartani. Heti 6 edzés sok- e?


Szerintem az edzést mindenkép kezd el! Egyáltalán nem muszály kezdésnek heti 3x lemenned edzeni; bőven elég lesz kezdetben heti 2 átmozgató teljes testes edzês.

Nem az a cél, hogy tönkre menjenek az izűleteid vagy hogy túlerőltesd magad, hanem az, hogy fejlődj!

Erőben is jobb leszel, ha elkezdesz kondizni, szerintem már ezért is megéri!


Heti 1 pihenőd ninimum legyen! Ha fáradt vagy, akkor több is.

Fokozatosan emeld az edzés napokat, tehát csak heti 1 kondival kezdj.


Nem baj, hogy nem tudod tartani az étrendet! Kezd el! A lényeg, hogy ted meg ami tőled telik! Víz, fehérje, vitamin, ch.

Lesz ez még jobb is. Kezdőkênt egyébként is jól fogsz fejlődni.

Tápkieg nem kell egyelőre.

2014. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Glissade* ***** válasza:

Amikor én elkezdtem a kondit hónapokig csak heti 1x edzettem teljes testre mert a többi edzês mellett egyszerűen nem volt kapacitásom hozzá.

Erőben fejlődtem tőle;)

2014. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 *Glissade* ***** válasza:

Izomban nem sokat.. de ígyis megérte! Erőben tényleg nagy lett a javulás!

Ami neked is hasznos boxolóként.

2014. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 *Glissade* ***** válasza:

Ill. még annyi, hogy mi csak az alapgyakorlatokat csináljuk (gugolás, kitörés, evezés, felhúzás, mellről nyomás és társai, meg bicepsz- tricepsz gyakik stb. fekvők, has, tolódzkodás stb.)

Mert teljes testnél csak ezek férnek bele 60 percbe.

2014. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sárga Kapszulát!
2014. jún. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

#7!


A Sárga Kapszulát egyszer el kell olvasni, de ebben a kérdésben most pont nem sokat segítene!

2014. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!