Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérdések az edzés utáni kajáról?

Kérdések az edzés utáni kajáról?

Figyelt kérdés

eddig megoldottam, ittam egy turmixot, aztán utána 50 perccel ettem szilárdat is. a turmixban volt fél tskg fehérje+dextróz, a szilárdban pedig fél tskg fehérje és szénhidrát, ahogy azt elosztom a nap folyamán.


1. kérdés: ha nem iszok tápkieget edzés után, nem fogom gyorsan betölteni az izmaimat.

TUDOM HOGY LEHET KIEG NÉLKÜL IS FEJLŐDNI, A NAPI BEVITEL SZÁMÍT, de amiatt, hogy most egy jó darabig nem fogom tudni gyorsan visszatölteni ahogy szoktam fogok néhány hétig stagnálni emiatt fejlődésben? esetleg esek vissza, és csak utána fogok újra kicsit gyorsabban fejlődni ha az izom gyorsabban megkapja edzés után a tápanyagot?


2. kérdés:

edzés után első körben 0,5 tskg, később még 0,5 tskg fehérjét viszek be, így éppen hogy beleférve, de egy órán belül megvan az 1 tskg fehérjém.

a kérdés: ha én edzés után azonnal bevágok egy fehérkenyérből készült tojásfehérjét-húsos szendvicset az hogy egyem meg? úgy értem most este bekészítettem holnapra, de egyszerűen annyi hús van benne, meg szendvicstöltelék, hogy SZÉTESIK A KAJÁM! A szendó alsó fele és teteje között 8-10 centi van, akkora torony. ezt nem lehet disznómód nélkül megenni az öltözőben.


3. kérdés: az nem baj ha én 76g fehérjét egyszerre beviszek edzés után?



2014. jún. 15. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Az edzes utani turnixnak kb 0 hatasa van a fejlodesre ha egyszer edzel egy nap. Ugyanolyan utemben fogsz fejlodni ha megvan a napi mennyiseg

2. Nem tudom, tanulj meg enni? Egyél mast?

3. Nem baj

2014. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ácsi. Edzés után az okés, hogy megy 0,5g x ttkg fehérje és erre rá 40 percre a szilárd kaja. De azt honnan vetted, hogy az edzés utáni első szilárd kajában is 0,5g x ttkg legyen a fehérje? Ez nem így van. Edzés utáni turmixban legyen ennyi, a többit (ugye marad 1,5g x ttkg) meg elosztod a nap folyamán. Ugyanúgy fejlődsz, ha nem megy már turmix, de megvan szilárdól a beviteled. Meg miért kell szendvics? Megsütöd a húst vagy tojást és megeszed pl rizzsel vagy tk kenyérrel. Nem kell ebből tornyot építeni, megeheted dobozból is vagy otthon is tányérból. Nem kell egyből az öltözőben enni. Nem ezen múlik a forma.
2014. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

hát az hogy edzés utáni egy órában kell 1g fehérjét bevinni az onnan jött, hogy rengetegszer olvastam itt és mást testépítéssel foglalkozó oldalon még régebben.


de ha én tk kenyeret eszet edzés után az már nem olyan gyors felszívódású mint a fehér kenyér.

direkt nem rizst viszek, mert félek hogy megszólnak a teremben, "ez nem étterem", vagy ilyesmi :D és a szendvicset gyorsan be tudom kapni, akár az utcán is, ha kimegyek a teremből. mert én nem tudok otthon kajálni mert nagyon messze lakok a konditeremtől.


de most összezavarodtam. hogyhogy eddig mindenki azt szajkózta hogy edzés utáni egy órában KELL 1 tskg most meg elég csak közvetlenül edzés után 0,5? :-)

2014. jún. 15. 17:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a konditerem pont az a hely ahol senkit se zavar a csirkerizs
2014. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A napi összes bevitel ami számít. Ezen belül szerintem előny, ha edzés után megy 0.5g x ttkg. De ennyi. Ez után már nem kell megint 0.5g x ttkg, hanem a napi legyen összesen 2g x ttkg.
2014. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ó már értem. ezek szerint csak valami alaptalan pletyka vagy ilyesmi volt ami eddig keringett erről az 1 gramról.


köszi!!

2014. jún. 15. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy is el lehet osztani, de nem leszel tőle izmosabb.
2014. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!