Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki összeállítani egy...

Dromedarbalu kérdése:

Valaki összeállítani egy szálkásító edzést itthonra?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám hogy már elég régen elkezdtem diétázni és a karom totál lepukkant.


Nem gyurtam soha komolyan. De versenyszerüen sportolok vizilabda úszás kosár.


Még 8-9 kilót szeretnek max leadni most 83 kiló vagyok.


Miután az megvan akkor meg gyúrnák egy kicsit.


Itthon két db egykezes súlyzóm és egy kétkezes súlyzóm van.


Szerintetek?


2014. jún. 16. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs szalkasito edzés, mivel nem különbözik az erősítő edzés része a tömegnöveléskor végzettel. Csak az étrend más és megy mellé több aerob edzés is. De szalkasitaskor is nagy súlyokkal edzünk, nem kis súlyos bohóckodás kell.


A bodybuilderen találsz jó terveket, otthonit is.

2014. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!


A súly én a helyedben a súly leadásához: futnék/bicikliznék/úsznék minimum 40 percet rendszeresen. Ez a fajta edzésmódszer a monotonitásról szól, nem túl élvezetes viszont nagyon hatásos. Izomépítéshez: ha nem szeretnél elmenni konditerembe: edzésről edzésre próbálj meg egyre több fekfőtámaszt, húzódzkodást, felülést, lábemelést, guggolást csinálni. A kézisúlyzókkal tudsz állva, vagy ülve bicepszre és tricepszre edzeni. Ha van padod akkor mellre, hátra és vállra is tudsz edzeni. Az otthoni súlyzós edzést nem feltétlenül javasolnám, mert elég gyorsan kevesek lesznek az otthoni súlyzók. Ha mindenképpen otthon szeretnél kézisúlyzókkal edzeni így edzenék:


vasárnap-kedd-csütörtök: mell, hát, váll

hétfő-szerda-péntek: bicepsz, tricepsz, láb


mell: [link]

hát: [link]

váll: [link]

bicepsz: [link]

tricepsz: [link]

láb: [link]


edzés előtt fuss 40 percet, utána pedig a gyakorlatokból 4x12-es sorozatok.

jó lenne ha a kézisúlyzókat 5-10-15kg-re tudnád pakolni, mert ezek a gyakorlatok között vannak amiket majd csak kis súllyal tudsz csinálni, és vannak amiknek nincs túl sok értelme kis súllyal csinálni (pl. mell)


sokkal inkább javasolnám a konditermet, mert ott gyorsabb és látványosabb fejlődést tudsz elérni + sokkal több fajta gyakorlatot tudsz végrehajtani(pl. fekvenyomás).


A legfontosabb azonban az étkezés: ne egyél olyan termékeket amik fehér lisztből készültek, amiknek magas a cukor és zsír tartalma. Napi 5 étkezés javasolt 3 óránként.

1. étkezés: zabpehely(cukormentes)+tej

2. étkezés: gyümölcs

3. étkezés: rízs+csirke

edzés előtt: zöldség, gyümölcs

edzés után: rízs+csirke


Sok sikert az edzéshez és jó fejlődést!


Ui: a kétkezes súlyzóval:

mell: [link]

hát: [link]

váll: [link]

bicepsz: [link]

tricepsz: [link]

láb: [link]


edzés előtt mindig melegíts be!


További hasznos információt a [link] -n találsz

2014. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Előző vagyok: az elején van egy helyesírási hiba, nem olvastam át, mielőtt elküldtem volna. Ez ne zavarjon meg:)
2014. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem fog köszönöm szépen ilyet vártam!
2014. jún. 17. 08:19
 5/5 A kérdező kommentje:

Mejd minden féle képpen elszeretnék menni kondi terembe de nem most.

Először a + súlyomat adnám le.

2014. jún. 17. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!