Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti igaznak tartjátok az...

Ti igaznak tartjátok az állítást, miszerint a mai növényekben a tápanyagoknak már csak töredéke található?

Figyelt kérdés
Mert én egy nagy kamunak tartom.Semmi más,mint marketing fogás,hogy mindenki sz..rjon be,és rohanjon megvenni a nagy dózisú vitamin-és ásványi anyag tablettákat,miegymást.Ha igaz lenne,akkor a növények ki sem tudnának fejlődni rendesen,hiszen ha nem rendelkeznek megfelelő mennyiségű tápanyagokkal,akkor a saját sejtjeik,hogyan tudnak kifejlődni,növekedni? Akkor nyomi növényeknek kellene nőniük,törpe paradicsombokroknak kicsi,zöldes paradicsomokkal,meg hasonlóknak.Nem azt cáfolom,hogy a környezetszennyezés rossz hatással van rájuk,persze,semmire sincs jó hatással,de a fenti állítást mindenképp túlzásnak tartom.
2014. jún. 17. 16:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


"A csirkéket sem úgy tartják legtöbbször, hogy az egyébként egy jajj de kedvező, egészséges környezeti feltétel számukra, ők sem kap mindig száz százalékosan kielégítő táplálékot, oszt' mégsem maradnak nyomik, mégis tojnak tojást."


Itt most nem arról van szó a növényeknél sem,hogy nem kapnak mindig 100%-ban kielégítő táplálékot,hanem arról,hogy sipákolnak ezerrel az illetékesek,hogy mennyire semmi tápanyag nincs már a földekben,és jajj,a környezetszennyezés is már olyan hatalmas mértékű az egész világon,hogy a növények tápanyagtartalma már csak 10%-nyi.Tehát szükségünk van a táplálékkiegészítőkre,különben menthetetlenül megbetegszünk,és eljön az armageddon is.

A csirkéket pedig az emberek általában nagyüzemből kapják meg,ott pedig sokszor vitaminos táppal etetik őket,extra adag fehérjével tömik,és nem ritka,hogy hormonokat adnak nekik a gyorsabb fejlődés érdekében.Láttam olyan dokumentumfilmet,amiben a szerencsétlen madár már nem tudott menni,csak vergődött a földön,mert a teste olyan gyorsan nőtt,hogy a lábai nem bírták el.És még olyan hormon is létezik,amivel a tojás sárgájának színét tudják befolyásolni.


A banános példa nem igazán tudom mit demonstrál,mert nem ettől "nyomi" egy növény,én nem erre értettem.Ez csak annyit jelent,hogy van vad fajtája,és van az ember által nemesített fajta.De ez nem a tápanyagtartalommal függ össze,és nem a "nyomisággal"


De közben beszéltem egy ismerősömmel,aki eléggé otthon van ezekben a témákban,egészséges életmóddal foglalkozik.Azt nem írtam neki,hogy a táplálékkiegészítő biznisz miatt kérdezem tőle,ettől függetlenül hasonló választ adott róluk,mint amit én gondolok.


Itt a szöveg:

szia.

Szerinted ha a földekben valóban nagyon lecsökkent a tápanyagtartalom akkor a növények,hogy tudnak rendesen kifejlődni?

Mert szerintem ez ellentmondásos.


Válasz:

Szia...a novenyek fejlodnek es alkalmazkodnak ugyan ugy mint eddig az evolucioban...aki satnyul az az ember...

Az persze teny, hogy ezelott kevesebb toxin volt a foldekben, mivel 2000 eve " hasznositjuk" azaz zsigereljuk...vissza nem potlunk, tisztelet a kivetelnek...

Es ha egy 100 evvel ezelotti adatot nezel nana hogy mas volt a fold viz levego osszetetele, es abbol epul a noveny...igy ok?

Ja, es ne feledjuk hogy ezeket az adatokat nagyreszt a bogyogyarak hangoztatjak elonyszerzesbol...mindent kozeputon, jozan paraszti esszel merlegelj..

2014. jún. 18. 17:01
 12/13 anonim ***** válasza:
Azzal csak arra akartam kilyukadni, hogy egy növény szépsége, dússága, fejlettsége és nyomisága között nem egyenesen arányosan a számunkra elégnek mért vitamintartalommal van összefüggés.
2014. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. jún. 18. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!