Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek nekem ez jó...

Szerintetek nekem ez jó lenne? 186cm magas és 64kg vagyok

Figyelt kérdés

És nem nagydarab ember szeretnék lenni hanem csak izmosnak kinézni.

A célom hogy 82-84 kiló legyek

Van egy szer (NaNo Vapor) amit szeretnék szedni.

Érdemes vagy ha nem akkor mit ajánlottok?

(Het 4 edzésem van és az étrend elég össze-vissza van.)



2014. jún. 18. 16:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha lehet akkor maximum 6.500 ft-ig valami mást is lehet.
2014. jún. 18. 16:47
 2/8 A kérdező kommentje:

Végülis tömören szálkás szeretnék lenni.

De csak 64 kg vagyok

2014. jún. 18. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne semmi értelme!

De majd mindjárt írok részletesebben...

2014. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor mi lenne a jó lépés?

És persze határokon belül.NEm szeretnék nagyon komoly szereket szedni!!!!!!!

2014. jún. 18. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első lépés az olvasás. Ezt a kettőt még ma olvasd el;

[link]

[link]

Ezt pedig néhány napon belül;

[link]


Ugyanígy mielőtt megvennél valamilyen kiegészítőt olvasd el, hogy az egyáltalán micsoda.

A NaNo Vapor az egy edzés előtti formula, vagyis jobban megy vele az edzés, felpörget.

De ennél neked sokkal nagyobb szükséged van egy edzés utáni tömegnövelőre (vagy tejsavófehérje+gyors ch-ra) ha a tömegedet szeretnéd növelni.

Szintén fontosabb egy jó multivitamin.


A legfontosabb pedig nem a kiegészítő hanem a rendes tömegnövelő étrend. Ha össze-vissza eszel, akkor hiába a táplálékkiegészítő. Ha egyszer nincs is mit kiegészíteni...


Kell neked napi szinten 2-2.5gramm fehérje/testsúlykilogramm, 1g zsír/testsúlykilogramm, és minimum 5g (de inkább több) szénhidrát/testsúlykilogramm. Ha nem indul meg a növekedés, akkor az utóbbit fokozatosan növelni kell.

A legjobb fehérjeforrások a sovány húsok (csirkemell, pulykamell, sovány marha, nyúlhús), a halak, a sovány túró és sajt, a tojás.

A legjobb szénhidrátforrás a rizs és a zab.

Ideális zsírforrás a lenmagolaj, a halkapszula és az olajos magvak (tökmag, mandula, pisztácia..)

Menjen sok zöldség és gyümölcs.

Amilyen vézna vagy te csaló kaját is ehetsz, vagyis szemetet (kínai, gyorséttermi vackok, pattogatott kukorica) is ehetsz. Csak hogy biztosan meglegyen a kellő mennyiségű tápanyag.

Naponta legalább ötször, de többször is ehetsz, a legideálisabb háromóránként. Reggelire gyors felszívódású kaja kell, tejsavófehérje zabbal vagy tojás. Estére meg lassú, mint a túró.

Napközben meg a sablon a csirkemell+rizs+zöldség.

Edzés előtt egy vagy másfél órával egyél, edzés után rögtön tömegnövelő, majd egy óra múlva kaja.


Gondolom a kettő vagy három hónap heti háromszori teljes testes átmozgató edzés megvolt?

De nem is biztos, hogy kell neked négy edzésnap. Ha ilyen sovány vagy, akkor bizony ne égesd feleslegesen a nagy nehezen bevitt kalóriákat.

Legyen három edzésnapod, a többin pedig ne ugrálj, ne sportolj semmit csak pihenj, meg mindennap aludj sokat.


Az edzésfelosztás mindegy milyen, a lényeg hogy ne baromság legyen.

Ezek jó felosztások;


Hétfő: Hát-mell

Szerda: Láb

Péntek: Váll-kar


Hétfő: Hát-kar

Szerda: Láb

Péntek: Mell-váll


Hétfő: Hát-váll

Szerda: Láb

Péntek: Mell-kar


Hétfő: Hát-bicepsz-alkar

Szerda: Láb

Péntek: Mell-váll-tricepsz


Ha relatíve fejlett a lábad;

Hétfő: Hát-bicepsz-alkar

Szerda: Láb-váll

Péntek: Mell-tricepsz


Mindegyiknél tetszőleges napokon mehet a hasazás, illetve a vádlizás is.


Az alapgyakorlatokra fektesd a hangsúlyt és azoknál próbáld meg fokozatosan hétről hétre növelni a terhelést (az ismétlésszámot vagy a súlyt)!

A legfontosabb alapgyakorlatok a guggolás, a felhúzás és a fekvenyomás. Fontos még a mellről nyomás állva rúddal és a döntött törzsű evezés rúddal is.

Nehogy túlzásba vidd a kisebb izmok edzését a fentiek rovására. Nem bicepszezni meg tricepszezni kell, hanem GUGGOLNI és FELHÚZNI!

2014. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fúúú,ezt szépen összeszedted.

Am így néz ki most az edzésterv:

Hétfő:Mell

Kedd:Kar

Szerda:Pihenőnap

Csütörtök:Láb

Péntek/Szombat: Amikor időm van,valamikor péntek,valamikor szombat,akkor Hát

Ez jó,vagy felejtős?

És általában a súlyt emelem nem az ismétlésszámost.

Ez is jó?

Ja és napont edzőterembe 1/5,2 órát edzem.

2014. jún. 18. 18:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt irja a NaNo Vapor hogy 8x annyi izmot pakol rád mint normál esetben,de ha csak felpörget edzés közben akkor jó a kreatin is?!
2014. jún. 18. 18:56
 8/8 A kérdező kommentje:

Meg végül is van még1 furcsa dolog.

Kb ez a 7.Hónapom amit edzek,hónaponként 1 hét pihenővel.

56 kg-al keztem és most vagyok 64,vagy is 8 kg ment fel rám,ami nem látszik meg külsőleg,de viszont sokkal jobban bírom,pl: fekvenyomásnál az 1.hónapban csak 30-35 kg-al ment most meg 55-60-ba megy.

2014. jún. 18. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!