Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért kell a turmix után is enni?

Miért kell a turmix után is enni?

Figyelt kérdés

múltkor olvastam itt hogy sokan a fehérjeturmix után 50 percel még esznek csirkét rizzsel.


miért kell az? és mennyi legyen abban az adagban a fehérje,zsír, szénhidrát?

mi van ha én nem eszek még egyszer hanem csak turmix után 3-4 órával? lassabban fogok fejlődni? nem azt mondom hogy nem fejlődök csak hogy lassabban?


2014. jún. 18. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért kell, mert a gyors fehérje és gyors ch után kell egy lassabb felszívódású tápanyagbevitel is, amivel tovább marad a vér aminosavszintje és eleve kell a több kalória is. Nincs meghatározva mennyi kaja kell, a napi beviteled elosztásán múlik.
2014. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. szóval nem gond hogyha nem eszek utána is hanem csak később
2014. jún. 18. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gond. A napi össze kajabevitel ami számít és ha még fel is töltöd edzés után a raktárakat turmixszal, akkor nem számít annyit, hogy utána kicsit később eszel.
2014. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell, csak ajánlott, de ez függ az edzés időpontjától is.

Pl. én a munka és család mellett csak este tudok edzeni, sokszor 10 óra után, van hogy éjfél után fejezem be, ilyenkor csak turmix van, nem maradok fönn még egy órát, hogy egyek.

Nem mondom, hogy ez követendő, de a korosztályomban nem kell szégyenkeznem a kinézetem miatt. :)

2014. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!