Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális-e a súlyom, vagy...

Normális-e a súlyom, vagy van-e súlyfeleslegem? Létezik-e olyan étrend vagy edzésterv, amelynek 3-4 hónap alatt látható az eredménye? (pl. kockásabb has)

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, 173-174 centi és 70 kiló. Sajnos nagyon rossz a genetikám, ezért eléggé könnyen hízok, mondhatni a semmitől is és már így is fogytam 7 kilót az elmúlt 1,5 évben. Imádok sportolni, rendszeresen járok biciklizni a barátaimmal (hetente 2-3-szor, 20km-es távokat). Emellett néha futni is megyünk, általában 10*400 métert teljesítek. Korábban jártam edzőterembe, de abbahagytam, mivel rengeteget olvastam, illetve hallottam arról, hogy mennyire tönkreteheti a szervezetet a túlzásba vitt, valamint szabálytalan súlyzós edzés. A következő szezontól tervezek elkezdeni kézilabdázni is, szóval a mozgással úgy gondolom nem lenne gond, sokkal inkább az étrenddel, amivel eléggé nehezen tudok napirendre térni. Cukros üdítőket már lassan 2 éve nem iszok, jóformán csak ünnepnapokkor. Igyekszem kerülni az édességeket is, bár néha nem tudom megállni, hogy ne "bűnözzek". :P

Nem tudom tehát, mit kellene még teljesen kihagyni, illetve korlátozott mértékben fogyasztani, valamint azt sem, hogy mi az, ami hasznos a szálkásító diétában. Ehhez kérnék tehát segítséget. Szívesen olvasnék kidolgozott étrendeket is, hogy láthassak valami példát magam előtt.


Elnézést a hosszas megfogalmazásért, köszönöm a figyelmet és a válaszokat!


2014. jún. 19. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress rá a szálkásító étrendre. Egyébként a súlyzós edzés nem teszi tönkre a szervezetet, ésszel kell csinálni. Az más kérdés hogy te fiatal vagy még a súlyzós edzéshez, szóval még várnod kellett volna.
2014. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A probléma ezzel csak az, hogy utólag jöttem rá. Év elején ellátogattam a közeli edzőterembe és megkerestem az egyik edzőt, hogy segítsen nekem. Ő azt mondta, hogy 14 éves korban már el lehet kezdeni. A gyakorlatokat is megmutatta, illetve edzéstervet is kaptam. De miután elolvastam, hogy ebben a korban talán még nem a legegészségesebb, rátértem a saját testsúllyal végzett gyakorlatokra.
2014. jún. 19. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!