Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám rendbehozni a...

Hogyan tudnám rendbehozni a testemet?

Figyelt kérdés

Üdv! Lenne pár kérdésem a fogyásról, és a testépítésről is. Remélem jó lesz itt a kérdés, ugyanis legfőképpen izmosodni szeretnék és nem fogyni, de muszáj lesz először azt is.

Kezdem azzal, hogy leírom az "adatokat:

súlyom: 63-65 kg között szokott lenni

magasság: 165 (most mértem)

év: 15

nem:fiú

Először is kéne egy kicsit fogynom, mivel hiába kezdenék el edzeni, a hasamon lévő zsírtól semmi sem látszana. 58kg-ra szeretnék lefogyni, szerintem az elég lenne. Ma kinnt voltam futni, kíváncsi voltam, hogy meddig bírom. 46 percig lassú kocogásban tudtam futni, jól le izzadtam, teljesen piros voltam, de még egy negyed órát tudtam volna futni, tehát ezt bírom. Én arra gondoltam hogy ezt napi szinten 7 óra fele csinálom és minden nap +5 percet tennék erre rá. Tudom, hogy ennek egymagában nem sok értelme van, kell mellé diéta is. Ez az amivel nem vagyok tisztában. Nem tudom, hogy nekem milyen diéta kell, másfelől pedig nem engedhetjük meg, hogy nekem külön legyen főzve mindig, ezért aki hajlandó lenne válaszolni, kérem szépen olyat írjon, amit például reggelire én is meg tudok csinálni.

Azt tudom, hogy naponta 5x kéne étkezni, kisebb adagokban. Azt viszont nem tudom, hogy hány órakor lenne jó, mit legfőképpen.

Vízbevitellel nincs gond, naponta szerintem 3 liter vizet is megiszok.


Ha ezzel meglennék( 2-3 hónapra tippelnék,de lehet kevesebb) elkezdenék edzeni hasra és egy kicsit mellre, mivel ezeken nem látszik izom. A bicepszem szerintem rendben van, befeszítés nélkül 30 centi ha megmérem naponta 2x szoktam fekvőtámaszt csinálni, 1 alkalommal 3x25-öt, remélem érthetően fogalmaztam meg így. Ezzel most enyenlőre hagyjak fel és csak a futásra koncentráljak, vagy ennyi fekvőtámasz nem befolyásolja annyira?

Hasprésről meg ilyenekről még nem kérdezek, az még nagyon odébb van.


Még 1 kérdésem lenne. Látom sokaknál írják, hogy sima utcai cipőbe és zokniba nem szabad futni, mert szétszedi a lábat. Én is szereztem most 2 vízhólyagot, bal- és jobb- nagyujjamra. Az a gond, hogy nincs igazán pénzem 10-20 ezer forintos futócipőt meg kétezer forintos futózoknit venni. Tényleg annyira tönkreteheti a lábomat? Földes úton futok, falun csak itt tudok.

Képet esetleg tudok feltölteni, ha kell.

Azt hiszem, ennyi lenne. Kérem olyanok válaszoljanak, akik értenek is ehhez, nem szeretnék ilyen válaszokat:

-egyél minél kevesebbet,azt annál hamarabb eléred amit kitűztél

Ilyenből köszönöm nem kérek, remélem mindent jól és érthetően megfogalmaztam, ha elolvasná valaki és válaszolna rá, nagyon hálás lennék.



2014. jún. 23. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

És pár év múlva, amikor a +5 percekkel már napi 25 órát kéne futnod, akkor mit csinálsz?


Bocs, ne haragudj, de teljes a sötétség a témában nálad...


Olvasd el az alapvető tudnivalókat a témában, pl. a Sárga kapszula c. könyvet.

2014. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 *Glissade* ***** válasza:

Tényleg sötétség van... Nem akarok könyvet írni!!!

Olvass utána a dolgoknak!

2014. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sárga kapszula:

[link]


Esetleg a fegyencedzést is érdemes lenne kipörgetned, jó kis saját súlyos gyakorlatok vannak benne.

2014. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, elolvastam azt a sárga kapszulát is, viszont a kérdésekre még mindig nem kaptam választ, csak leírtátok, hogy nem értek hozzá. Azért kérdeztem meg, mert nem értek hozzá! Nagy nehezen kerestem pár választ, ahol érdekes mód tudtak normálisan válaszolni a "sötét" emberkének.

Találtam egy olyan választ, ahol leírták, hogy nagyjából hogyan kéne kinéznie az étrendnek:

reggeli: zabkása. kb. 3 deci tejet forralj fel, mikor forr, rakj bele 5 e.kanál natúr zabpelyhet (tök olcsó a sparban pl 200 forint és 2-3 hétre is elég akár). kevergesd addig, amíg össze nem áll, ezután ízesítsd kedvedre bármilyen gyümölccsel. én nagyon szeretem, könnyű volt megszokni, már el sem tudom képzelni, hogy pékárut reggelizzek, pedig régen kizárólag azt ettem reggel. de már nem kívánom egyáltalán. :) emellé zöldteát vagy vizet igyál.

a szendvics jó tízórainak, a lényeg, hogy teljeskiörlésű zsemle vagy kenyér legyen az alapja. és próbálj bele minél több zöldséget tenni ill. csirkemell vagy pulykamell sonka lenne bele a legideálisabb húsnak.

én menzás vagyok és úgy veszem észre, az ilyen nem akadály, ha nem 100%os az ebéded. én is fél adagot eszek kb., amit egészségesnek ítélek meg, abból többet. :)

uzsonnára szerintem inkább joghurtot egyél vagy gyümölcsöt, mert utána hamarosan jön a vacsora, nem fogsz addig éhezni.

a vacsorának azt mondják, fehérje a jó, de egy átlag családnak szerintem nincs pénze pl. arra, hogy minden este cs.mellt sütögessen. egyél pár főtt tojást 1-2 szelet tk. kenyérrel, meg egy kis zöldséggel. vagy ha még jobb akarsz lenni, akkor túróval, ez is fehérjeforrás.



Ezekre még azt mondom, hogy oké, megvenném.



Van még egy válasz:

Testsulyod heti 0.5kg al csökkenéséhez 2300 kalóriára van szükséged,naponta.Ezt a kalóriamennyiséget oszd el 5étkezésre,ugy hogy nap elsőfelében vigyél be több kalóriát. Figyelj oda,hogy legyen meg a szénhidrát és a fehérjemennyiség a kajákban,hogy ne izmot veszíts.

Csirke,pulykamell,halak,zöldségek,gyümölcsök,kevés méz,sok folyadék,lehetőleg mentes víz,zabpehely,tej,natur joghurt,kefir,teljeskirőlésű kenyérezek mind mehetnek a menübe.Csak ki kell számolnod a mennyiségeket.Lenmagolaj,napi 10g,bár ez elég drága,hozzájárul a zsírégetéshez.


Ő még ellinkelt egy oldalt:


[link]


Beírtam az én adataimat és ezt adta ki


Kalória 2353.23 kcal

Szénhidrátok (55%)1294.2kcal =323.57 gramm

Fehérjék (15%)352.98 kcal = 88.25 gramm

Zsírok (30%)705.97 kcal =78.43gramm


Én így gondoltam az étkezést:


1. kaja: 7:30

2. kaja: 10:00

3. kaja: 12:30

4. kaja: 14:30

5. kaja (valamennyi gyümölcs): 15:30

6. kaja: 17:30


Este meg olyan 7 körül kimennék 1 jó kocogásra.

Remélem így jó, próbáltam úgy beosztani hogy kb 2 óránként tudjak enni, mivel a sárga kapszula is azt írta, hogy 2-3 óránként kell enni, hogy a megfelelő anyagcsere fent tartható legyen. Annyit kérnék tőletek, hogy mégis hogyan tudnám kiszámolni azt a tápagyagot, ami kéne, és hogy mikor mit lenne érdemes kajálni.

2014. jún. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!