Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Végre komolyra fordítanám a...

Végre komolyra fordítanám a testépítést, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval már jó ideje edzek, több éve, persze, hogy nem volt fizetésem nem tudtam igazán fejlődni. nem volt mindig meg a szükséges tápanyag bevitel.


A cél legelsőnek 80kg lenne. most 75-76 vagyok 185cm-vel. 160g fehérje 300-400 ch és 20g zsír. ha jól számolom.


Egy jó kondis étrend kellene. kb 30E ft körül szánnék rá. Ahogy számoltam annyi elég lenne. De ha többe kerül akkor többe.


Most igazából a cél érdekel. Most, hogy dolgozok elakarom érni végre, hogy rendben legyek amilyenre mindig is vágytam.


Az lenne a kérdésem, hogy egy jó kis étrend kellene nekem és, hogy milyen táp.kieg. kellene ami jó? Minden olyat megakarok venni ami nélkülözhetetlen. Nem akarok csalni csakis természetesen és tisztán akarom csinálni.

Fehérjéből/tömegnövelőből csak tejsavós érdekelne. Szójásról úgy tudom, hogy a szója az impotenciát okoz.


Előre is köszönöm a segítséget. Zöldet nyomom is.


2014. jún. 28. 00:20
 1/6 anonim válasza:

Először is :

Ha tényleg komolyan akarsz edzeni akkor sokat kell még ez után olvasnod.. a szója fehérje impotenciát... ugyan

Az étrendhez meg rengeteg oldal ad támpontot ott a bodybuilder oldal többek közt.

Ha a tömegnövelés a célod akkor ott a jumbo ami jó tömegnövelő fehérjének én csak a gold stanardot ajánlanám sokkal jobb mint a sciteces társai :) de vitamint is vegyél mert az alap aminek lennie kell

2014. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm. így az kiegészítőkkel kapcsolatba még nem igazán vagyok otthon. annyi féle van. Egyébként rengetegeg néztem mar és minél jobb az amelyikbe több fehérje van? vagy minőségileg mindegyik közt van különbség?
2014. jún. 28. 00:51
 3/6 anonim válasza:
41%

Nem minden esetben az a lényeg hogy mennyi fehérje van benne. A fontosabb az az , hogy milyen fehérje amit veszel.

Egy kis támpont:

Ha edzés utánra nézel fehérjét az csak tejsavó fehérje legyen (100% whey pro, myofushion).

Lefekvés előtt szokták ajánlani a casein fehérjét ( Scitec Casein complex) .

Ezeknek van csak lényege fehérje szempontjából tojás és szója valamint kevert fehérjéket ne is nézz mert azoknak semmi értelme nincs csak felesleges pénzkidobás. :)

2014. jún. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A zsírtól nem kellene ennyire parázni,hogy tömegnövelés alatt 20g,ennek a résznek mindenképpen utánaolvasnék a helyedben,ahogy a tejszármazékok hosszútávú hatásának is,csak hogy nagyobb rálátásod legyen és legyen választási lehetőséged.A szója meg nem okoz impotenciát,de attól még egy sz4ar,nem emberi kaja.
2014. jún. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég ha veszel egy fehérjét akár nagy kiszerelésben is (100% Whey Prof) meg mellé egy gyors ch-t. Olcsóbb így megvenni, mint egybe Jumbot. A gyors ch-t edzés után hozzátudod keverni a turmixodhoz. Fehérjét pedig tudsz pihinapon is fogyasztani.

Vitaminból ajánlanám a MegaDailyOne-t.

Zsírokból még menjen 1xttkg aminek a fele lehetőleg telített, fele telítetlen legyen.

2014. jún. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te is össze tudod rakni.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír 1g x ttkg, ennek fele telítetlen: omega3, lenmagolaj


Tápkiegnek pedig legfontosabb a multivitamin, pl mega daily one vagy vitabolic és bármelyikhez pluszban még napi 1 g C-vitamin.

Edzés után protein + gyors ch. Fehérjének én ár/értékben az MHN whey-t és a Myprotein impact-et ajánlom.

Egyelőre ennyi kell, később majd ha lesz lóvéd és rutinod edzésben, kajálásban, akkor majd mehet még kreatin, hmb és egyebek, de az étrend a legfontosabb!

2014. jún. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!