Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem érzem a megszokott...

Miért nem érzem a megszokott izom fáradtságot?

Figyelt kérdés

Június elejétől elkezdtem itthon edzeni.Eleinte éreztem hogy el vagyok fáradva és ez másnap is megvolt.Akkor jó ha 2-3 szabályos fekvőt meg csináltam most viszont 10x5 megvan mindig + még 4 féle gyakorlat karra és guggolást is csinálok de nem érzem hogy elfáradtam volna.Simán menne ma is egy edzés.Viszont ha meg túlzásba viszem 2-3 napig KO van.Tegnap úgy csináltam fekvőt hogy a lábamat fel raktam egy székre és így nehezebb volt.Lehet hogy a többi gyakorlatból több is mehetne?Esetleg lehet azért mert nem tudtam húzódzkodást is csinálni?Viszont volt hogy csináltam mindent és úgy sem fáradtam el.


Kb ennyi gyakorlatot csinálok edzésenként:

10 fekvő

10 egy székre rakom a kezemet és kinyújtom a lábam aztán leengedem magam és kinyomom

10 tolódzkodás

10 fekvő asztalnál tehát a kezem az asztalon van és ilyen emelet fekvő vagy mi

10 húzódzkodás

15 guggolás


Néha szoktam +20-30-at a 2. gyakorlatból de amúgy 5 kört csinálok meg belőle.Fekvő már nagyon nem megy 5. kört követően a többi viszont úgy ahogy még bírnám.Nem lenne baj ha a fekvőből 50-nél maradnék és csak később emelném az ismétlés számot?


u.i.: Bocsi a hülye fogalmazásért nem tudom ezeket a kulcsszavakat hogy minek mi a pontos neve.És nem szedek semmi tömegnövelőt vagy bármi más ilyesmit.



2014. jún. 30. 09:11
 1/6 A kérdező kommentje:
elején ugyanez az edzésterv volt csak fekvő és guggolás nélkül
2014. jún. 30. 09:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem növelheted a számot. Meg iktass be a vádlira is gyakorlatot.
2014. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tkodit ***** válasza:

Azért, mert a fejlődéshez növelni kell a feladatok nehézségét. Ugyanazzal az edzéssel mégis miért fejlődne a szervezeted hosszútávon?


+Ez az edzés egy 0. Lehet, hogy elfáradsz, de 15 saját súlyos guggolástól soha nem fogsz fejlődni.


Hosszútávon, ha saját testsúllyal akarsz edzeni, akkor mindegyik feladatnak érdemes lenne nehezítést találni.

2014. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az lesz akkor köszi a válaszokat
2014. jún. 30. 15:29
 5/6 tkodit ***** válasza:

Na, akkor még egyszer:


-Az izmoknak egyre növelni kell a terhelést. Ezt súlyzós edzésnél a súly növelésével lehet a legegyszerűbben kiváltani, de saját testsúlyos edzésnél is vannak rá módszerek. (pl a fegyencedzés c. könyv is erről szól)

Emellett nem árt a gyakorlatokat variálni, újakat végezni.


-az izmoknak kell pihenés. Tehát ha jól csinálod az edzést, akkor utána egy két napot az adott izomcsoportot mindenképp pihentetni kell, mert különben a túledzés megöli a fejlődést.


-lábra külön is kell edzeni. Nem csak levezetésképp kell nyomni 15 guggolást, mert olyan kedved van, hanem rendes edzésterv kell arra is.


-hosszútávon a kajára is figyelni kellene. Nem kell grammra méregetni a dolgokat, de ha nincs meg a megfelelő mennyiségű tápanyag, akkor meg fogsz állni a fejlődésben.

2014. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*táplálék kiegészítőtől (fehérje ,szénhidrát)
2014. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!