Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyáron heti 1-2 teljestest...

Nyáron heti 1-2 teljestest edzésnek van értelme?

Figyelt kérdés

2 éve kondizok, általában heti 4-szer edzek.

Sajnos nyáron nem lesz időm lejárni rendszeresen kondiba.


Ezért arra gondoltam, hogy legalább szintentartásként megpróbálnék 1-2 alkalmommal hetente edzeni.


Mivel nem tudom normálisan szétbontani az edzéseket (és minden külön edzeni), arra gondoltam, hogy összevonnám és átmozgatás/szintentartás jelleggel teljestest edzéseket csinálnék.


Pl így:

4x10 húzodzkodás

4x10 evezés

5x10 fekvenyomás

4x12 vállból nyomás

5X8 bicepsz francia rúddal

5x10 tricepsz kötéllel

5x30 gugolás (súly nélkül)

+hasprés


Mit gondoltok van ennek értelme?



2014. júl. 2. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy mindig jobb edzeni, mint nem edzeni.

Tehát ha neked csak erre van időd, akkor ezt csináld, egyébként rövid idő alatt is lehet hatásosan edzeni, csak az intenzitást kell növelni.

2014. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Találtam neked egy 2 napost [link]
2014. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Guggolást nem értem miért súly nélkül csinálod. Egyébként pedig szinten tartáshoz elég lehet viszont ha 2-szer eltudsz menni egy 3. napot is tudnál találni a héten szerintem és máris meglenne oldva a dolog. De te dolgod, kinek mennyire fontos az egész. Hobbi szinten nem kell nagyon ráfeszülni.
2014. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a 2 napos bontáson még én is gondolkodtam.

Az a gondom vele (ill. a 3 napossal is), hogy nyáron nagyon nincs meg a rendszer a napjaimban. Év közben megvan h egyetem, aztan meg este gyúras, ilyenkor viszont amikor otthon vagyok nincs így. Illetve nincs normális kondi a környéken, ezért ugy tudom az edzést megoldani, hogy járok minden héten Bp-n és olyankor ugy csinalom, h beleferjen egy edzes is vhol a varosban.


A kondizás számomra inkább kiegészítés egyéb sportok mellett (bringa, squash, stb). Viszont szeretem nagyon csinálni, fejlődök is és nem szeretném, hogy teljesen kimaradjon 2 hónap és azalatt nagyon visszaessek.


A heti 1-2 teljestestes edzéssel az lenne a célom, hogy amit eddig elértem azt a szintet megtartsam, és ne az legyen, hogy szeptemberben visszamegyek a terembe és fele annyival nyomom mint eddig. Az nem zavar, hogy ez idő alatt nem nő a teljesítményem, csak ne essen vissza legalább..


Erre szerintetek megfelelne az 'edzésterv'?

2014. júl. 2. 22:00
 5/7 A kérdező kommentje:
A guggolást azért szoktam súly nélkül / kis súlyokkal csinálni, mert a térdem elég érzékeny. Nagy súlyok használata utan fájni szokott...
2014. júl. 2. 22:03
 6/7 Sowilo ***** válasza:
Ha adsz a testednek egy bizonyos szintű terhelést, akkor ahhoz fog alkalmazkodni, annak megfelelő izomzatot alakít ki. Ha viszont ezt a terhelést lecsökkented, akkor ehhez a lecsökkent terheléshez fog a tested alkalmazkodni, és az ehhez felesleges izomtömeg szépen lassan eltűnik. Persze nem fog drasztikusan leépülni az izomzatod egy nyár alatt. Nyilván nem fele annyival fogod nyomni ha visszamész, nem épül le az izomzat olyan drasztikusan. De gyérebb edzéssel nem tartod fent azt az izomtömeget, amit keményebb edzéssel felépítettél.
2014. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az inteznitás megmarad ( sulyok nagysága) egy csepp izmot se fog veszíteni.
2014. júl. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!