Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrend, fehérje...

Tömegnövelő étrend, fehérje bevitel. Ez így jó?

Figyelt kérdés

A kérdésem az hogy tömegnöveléskor is 2g/tskg fehérje ajánlott tudtommal, ilyenkor a növényi fehérjéket is bele kell számolni?


1.100g zabpehely (15g fehérje)

2.100g csirkemell+80g rizs (29g fehérje)

2.100g csirkemell+80g rizs (29g fehérje)

3.100% whey pro+dextróz( 20g fehérje)

4.100g csirkemell+80g rizs (29gfehérje)

5.100g csirkemell+80g rizs (29gfehérje)

6.3db tojás (9g fehérje)


Ez így összesen 160g fehérje viszont vegyítve növényi és állati fehérjével.


Persze étkezések mellé menne zöldség (uborka, saláta, paradicsom) + lenmagolaj. Kb 3000kcalra jön ki, ez így jó lenne nekem? Vagy több fehérje kéne?



2014. júl. 8. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjéket nem kéne számolni, így van nálad 130-140 gramm fehérje. A tojásban 6 gramm fehérje van, vagy nem tudom, gondolom azért számítottad 3-nak, mert csak a fehérjét eszed meg, ami hiba.
2014. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valahol úgy olvastam h 1 tojásban 3g fehérje van, de nem csak a fehérjét akarom megenni, hanem az egészet. Értem, és nekem ez a 130-140 g fehérje elegendő lenne a fejlődéshez?
2014. júl. 8. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy tojásban van 6 gramm fehérje. 140 gramm fehérje elég, ha maximum 70 kg vagy, viszont a tömegedet nem írtad.
2014. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj! Valóban lemaradt, 70kg vagyok igen. Bocsánat, szétszórt vagyok ma :)
2014. júl. 8. 18:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond :) Ennyi elég lesz, megvan a 2g*ttkg. Én edzés utánra mondjuk nem 20 grammot vinnék be, hanem 30-35-öt.
2014. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi tokeletes. Bőven elég.
2014. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, úgy gondoltam hogy edzés után közvetlenül megenném az 1ik csirke rizs adagom, amit leöblítenék egy adag wp-vel, az úgy nem jó? Illetve még egy kérdés ami izgatja a fantáziám :D Minnél több fehérjét visz be az ember, annál eredményesebb a változás? pl ha én 140g helyett 250g fehérjét vinnék be, akkor jobban nőne az izomtömegem?
2014. júl. 8. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen, úgy gondoltam hogy edzés után közvetlenül megenném az 1ik csirke rizs adagom, amit leöblítenék egy adag wp-vel, az úgy nem jó?"


Elméletileg a gyors felszívódást ezzel elrontod, én nem így csinálnám, mert a tejsavó+dextróz lényege elméletileg az anabolikus kapu maximális kiaknázása, amiről marcii mindjárt elmondja, hogy parasztvakítás :D Nem lesz rosszabb a formád, ha turmix előtt/mellett/közvetlenül utána eszel egy csirkerizst, de célszerűbb turmix után 30-60 perccel kajálni.


"Illetve még egy kérdés ami izgatja a fantáziám :D Minnél több fehérjét visz be az ember, annál eredményesebb a változás?

Ez így biztosan nem igaz. Legalábbis ennyire sarkítva, ahogyan Te leírtad. Egyenes arányban biztosan nincs a fehérjebevitel és a fejlődés, egyesek szerint tömegelénél a 2,5g*ttkg-mal több izom jön, mások szerint még 2g*ttkg sem kell. Szerintem ez úgy néz ki, hogy 2 fölé már nem érdemes menni, mert minimális különbségek lesznek a formádban, a nagy részét nem hasznosítod izomépítésre.


"pl ha én 140g helyett 250g fehérjét vinnék be, akkor jobban nőne az izomtömegem?"

Ahogy írtam: minimálisan. De nem másfélszer vagy kétszer annyi izom jönne rád, ez biztos. A szteroidhasználatnak pl. ez az egyik alapköve: több fehérjét tudsz beépíteni, de naturálban neked elég a 140 gramm.

2014. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha gyors az anyagcsered, akkor érdemes lehet jelentősen novelni a fehérje bevitelt, akkor, ha megallsz a fejlődésben. Nekem pl. simán kell 3 g/tskg relatíve komoly eroszinthez. Az elején valóban felesleges ennyivel kezdeni, bár nem tudom mióta csinálod.
2014. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj ennyit kérdező.

Legyen meg a napi kajád azt csá :D

Edzéssel foglalkoznál ennyit inkább

2014. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!