Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy szedjek fel súlyt (hasi)...

Hogy szedjek fel súlyt (hasi) elhízás nélkül?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, kb. 185 cm, 65 kg. Elég csontos a vállam, a kulcscsontom csúnyán látszik, s az arcom is elég sovány, ezen szeretnék a következő mondjuk fél-egy évben változtatni. Viszont mindeközben szeretnék edzeni, izmosodni, kar-, váll- és hasedzéseket nyomatok. Tudom, hogy nincs helyi fogyás, ezért aggódom, hogy ha felszedek egy kis súlyt, ami zsírként beépül a szövetekbe, utána edzéssel pedig ledolgozom, akkor szinte nem léptem előre semmit, az izomfejlődésen túl. Viszont az izomépítés nem fogja pl. a kulcscsontomat vagy az arccsontomat eltüntetni... (jó, a kulcscsont külső végét esetleg, mert ott legalább fejlődnek a környéki vállizmok)


Köszönöm a segítségeteket!



#izomépítés #súlyfelszedés
2014. júl. 28. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet nem a legideálisabb szemszögből közelíted meg a dolgot. A 18 irigylésre méltó életkor sportoláshoz/testépítéshez, nem kéne aggódnod hülyeségek miatt bármilyen is a testalkatod. A lényeg, hogy tanuld meg az alapgyakorlatokat szabályossan végrehajtani, dolgozz minden izomcsoportra váltoatossan majd használd őket valami más tevékenységhez (sport, tánc, küzdősportok, akár meló és nem utolsó sorban az olimpiai súlyemelés gyakorlatai is kivállóak erre a célra).


Kajálásban elkell találni a pontos tápanyagszükségleted és megkell tanulnod diétázni.

2014. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tömegelsz akkor valószínű hogy jön fel zsír, de ha te amúgy is egy vékony alkat vagy akkor neked minimálisan fog. Keress rá a tömegnövelő étrendre. Mindenre edz (lábra is!!!!!!) mert nem leszel arányos. Olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet ingyen le lehet tölteni.
2014. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lennél 85-90 kiló ehhez a magassághoz akkor megérteném az aggodalmad,de ilyen tömeggel felejtsd el.Nekem a vázolt arányokkal ha mondjuk 1 centi felkar növekedést szeretnék,akkor az a derekamon 3cm plusz lesz,mert alkati sajátosság,akárhogyan is sakkozok a ch-val,zsírral.De 65 kilóval alig jönne valami a derekamra,mert az alultápláltság után egy tömegnövelő étrendre úgy reagálna a testem,mint egy szivacs és szinte minden izomba menne.
2014. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!