Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik lenne a helyes edzésmód...

Mtwl83 kérdése:

Melyik lenne a helyes edzésmód fekvőtámaszhoz?

Figyelt kérdés

Kétféle módszer között hezitálok és abban kérnék segítséget, hogy melyik a célravezetőbb, illetve szívesen venném mindkét esetre vonatkozóan, ha valaki, aki jobban ért ehhez kifejtené, hogy melyik miért lehet rossz, vagy jó.

1. A cél 80db fekvő megcsinálása, úgy, hogy az első szériában lenyomok 40-45 fekvőt, azaz annyi fekvőtámaszt, amit egyhuzamban meg tudok csinálni (értsd: ez a szám idővel nőhet ahogy fejlődök), majd még csinálok 7-10 db-os szériákat 80ig. (ezt szoktam most csinálni. Érzem, hogy fejleszt, de nem mindig tartom jónak, hogy az első körben maximumot csinálok)

2. Itt is 80 db fekvő a cél, azonban úgy, hogy első körben a korosztályomnak ajánlott fekvő mennyiséget (azaz 30db-ot) csinálok meg első szériában, majd 10-20 db-os (ez attól függ hogyan bírom éppen, tehát lehet akár 25 is második körben, ha megy) szériákkal eljutok 80ig. Ebben az eseteben ideges leszek attól, hogy nem csináltam első körben maximumot és pszichésen úgy érzem, hogy ezzel "visszafejlesztem" az izmaimat (ugye ez hülyeség?).

Mindkét esetben a cél mennyiség a fejlődéssel növelendő, tehát el akarom érni mondjuk a napi edzés keretében megcsinált 100db fekvőt (persze az is kérdés, hogy jó-e ez a cél). Közben sok energiát fordítok amúgy az edzés keretében a core izomzat erősítésére, ami nagyban előssegíti a fekvő csinálást. Köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2014. júl. 31. 08:44
 1/3 anonim válasza:

" Ebben az eseteben ideges leszek attól, hogy nem csináltam első körben maximumot és pszichésen úgy érzem, hogy ezzel "visszafejlesztem" az izmaimat (ugye ez hülyeség?)."


Igen az! :D Ha jól értettem a 80 db fekvőtámasz elérése a cél. Én a helyedben 20-as szériákkal dolgoznék(4x20). Ha meg ideges vagy akkor azt próbáld meg átalakítani energiává. Remélem érthető volt. Nem értem miért lenne baj ha az első körben nem adsz maximumot. Nem akkor fejlődik az izomzatod, ha már az első körben bedurransz.

2014. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az idegesség dolgot megpróbálom pozitívra fordítani, ahogy írtad. Viszont nem vagyok bizonyos benne, hogy az utolsó 20as széria mondjuk például végig menne, mert addigra meg valószínűleg lefárad annyira az izmom, hogy nem bírom végig nyomni, akkor ilyen esetben mi a teendő, az utolsó az legyen 20 helyett 2x10? Vagy hogyan?
2014. júl. 31. 16:12
 3/3 anonim válasza:
Akár csinálhatod úgy is igen. A cél, hogy teljesítsd a 80-at. De az ember korlátai nagyon kitolhatóak, szóval ha 10-et megtudsz csinálni akkor az a másik 10 már semmiség. De ha mégsem menne akkor az utolsó szériában csinálj amennyit bírsz és amikor már feladnád nyomj még egyet! Így éred el a legjobban a fejlődést. Egyébként ne edz minden nap, kell az izmoknak regenerálódás.
2014. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!