Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodáshoz étrend?

Izmosodáshoz étrend?

Figyelt kérdés
Tehát, 16 éves fiú vagyok, 180cm, 78kg. Már egy ideje járok kondiba (kb. 7-8 hónapja), és eddig nem egy előre megtervezett étrendet követtem. Na most én izmot szeretnék növelni, nem tudom hogy a tömegnövelő étrend az ezt, vagy egyszerűen a tömegnövelést segíti elő, tehát pl. én most 78 kg vagyok és 85 kg szeretnék lenni. Bár gondolom a tömegnövelő étrend az izomnövekedést "segíti". Szóval azt le tudnátok írni, hogy kb. milyen étrendet kellene követnem?

2014. aug. 5. 11:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Megj.: nem szeretnék 85kg lenni, az csak egy pl. volt.
2014. aug. 5. 11:55
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, tömegvelő étrend kell. Googleba: sárga kapszula pdf. Olvasd el.

Addig is:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).  

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.  

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.  

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.  

zsír: omega3, lenmagolaj


Ha 80 valamennyi kg akarsz lenni, akkor tömegelned kell. De azzal nem vagy tisztában, hogy tömegnöveléskor sajnos jön kis zsír is. De ezt után leadod szálkásító diétával és úgy lesz jó a forma.

2014. aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

6 gramm szėnhidrát?

Magadnál vagy danis?

2014. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van aki 4g x ttkg-al tömegel (endomorfok) és van akinek kell a 6-7g ch is. Alkatfüggő. Ha nem értesz hozzá, akkor ne ugass bele.
2014. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kėrdezö szerintem mezomorph, ha szar kaja mellet 78 kilo 180centihez...



Ės a mezomorph-oknak böven elėg a 4 gramm.

2014. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Annyi kell, hogy jöjjön heti kb 0,3 kg tömeg. Ha több jön, le kell venni a ch-ból, ha pedig nincs növekedés, akkor emelni kell. De ezt előre nem tudod belőni.

Egyébként meg miért nem válaszolsz a kérdésekre kiskocsog, ahelyett, hogy az én írásaimat elemzed mindenhol?

2014. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Midegy... a 6 gramm az akkor is sok.
2014. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy általános leírásomat kopiztam be debilgyerek. Nyaralok és telóról krvára nem fogok regényt leírni mindenkinek. Érted már gyökér?
2014. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Na látod...igazam van.


Persze ėrtem,te danabolos...

2014. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Simán kellhet neki 6g/tskg. 16 éves fejlodo szervezet aki tomeget akar novelni. Nem tudhatod mennyi kell neki.
2014. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!