Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítő vagyok, hogy...

Kezdő testépítő vagyok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

195cm vagyok, és 77kg,van rajtam bőven zsír felesleg... Most szeretnék elkezdeni konditerembe járni.Mit javasoltok, kezdjek el túlsúlyosan kondizni, vagy először égessem le a zsírt futással, meg ilyenek? Gondolom nemúgyvan, hogy bemegyek és végigmegyek az összes gépen?!

Szóval szeretnék valami sorrendet, vagy edzéstervet... Heti 3x akarok menni. A célom az lenne, hogy valami normális testet összetudjak hozni pl. [link]

Tehát nem akarok én 50-es karokat meg ilyenek, csak aránylag jól kinézni, tudom hogy nehhéz elérni a képen látható alakot, de legalább megközelíteni ezt az alakot szeretném... Milyen edzéstervre van szükségem, esetleg fussak is 1x-2x mellé? Multivitamint szedni fogok, de többet nem akarok



2014. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
Nem gépelted el? 195 centisen 77kg-val nem vagy túlsúlyos
2014. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz ilyen adatokkal túlsúlyos.


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.



Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell:

napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) testalkattól függően.

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
A túlsúlyos úgy értettem, hogy bőven van zsír felesleg a combomon, és hasamon
2014. aug. 14. 18:52
 4/55 A kérdező kommentje:
Tömegnövelők nélkül nem is nő az izmom?
2014. aug. 14. 18:58
 5/55 anonim ***** válasza:
Nem tömegnövelőt írtam, hanem tömegnövelő étrendet!
2014. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Ohh, az úgy jobban hangzik :)

Hogyha nem tudom mérni a bevitt szénhidrátot, stb, (mivel 17 éves vagyok, és anyum főz nekem, akkor mitévő legyek?

Elég, ha kerülöm a tésztát, péksütit, zsírt, és próbálok minnél több húst, zöldséget enni, vagy mindenáron mérni kéne valahogy?

Mert igazából nemnagyon tudom mérni a húslevest meg ilyenek...

2014. aug. 14. 19:06
 7/55 anonim ***** válasza:
Vagy te egy nagy l***szt testépítő ha az alapokat , de még egy normális értelmezni sem tudsz értelmezni. Rendes tömegnövelő kaja nélkül nem nősz és nem kell fosni attól hogy 50es karod lesz az már bőven nem naturál (persze ha 20+ a testzsír%a akk összejöhet de az meg hogynéz ki). Amilyen testet te akarsz ahhoz is keményen kell edzeni plusz jól kajálni mert plna legyezésből meg párizsis szendvicsből nincs izom. Töltsd le A Sárga kapszulát, olvasd el, értelmezd és ha van még kérdésed akkor tedd fel.
2014. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
Vagy te egy nagy l***szt testépítő ha az alapokat , de még egy normális választ sem tudsz értelmezni. Rendes tömegnövelő kaja nélkül nem nősz és nem kell fosni attól hogy 50es karod lesz az már bőven nem naturál (persze ha 20+ a testzsír%a akk összejöhet de az meg hogynéz ki). Amilyen testet te akarsz ahhoz is keményen kell edzeni plusz jól kajálni mert plna legyezésből meg párizsis szendvicsből nincs izom. Töltsd le A Sárga kapszulát, olvasd el, értelmezd és ha van még kérdésed akkor tedd fel.
2014. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
rohadt gyk....nem nem elég anyu főztje meg a péksüti mentes élet. fentebb levan írva tisztán mi kell neked. a tömegnövelőtől meg az egyéb tápkiegtől nem kell szarni ugyan olyan kaja mint az anyu főztje csak több benne a tápanyag
2014. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor amatőr, kezdő optimista srác, aki konditerembe akar menni, ez már lehetek?
2014. aug. 14. 19:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!