Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Hasizomról lenne szó. Heti kétszer csinálok hasprést, lábemelést és felülést, de a kérdésem lényege az, hogy honnan tudom, hogy eredményes volt-e az edzésem?


Ha bármi másra edzek, akkor utána, de sokszor még másnap is érzem, ahogy a megcélzott izmaim "sajognak" azaz sikerült izomszálat szakítanom, amik majd a regenerálódás után még több izomszálat eredményeznek.


Nah ugyanezt az érzés nem érzem, hasizom terén. De még hasonlót sem. Ez normális, vagy nem a megfelelő mértékben edzek hasi tájon?



2014. aug. 15. 18:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Itt-ott defektes lett a helyesírásom, amiért sorry. Remélem érthető.
2014. aug. 15. 18:56
 2/10 anonim válasza:

Ha nem érzed,csináld heti többször,vagy keményebben.

De attól még hat.

2014. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szimplán csak a hasizom rendkívül gyorsan regenerálódik, ezért nem érzed másnap másnap. Sokak szerint hasra, mélyhátra, és vádira két naponta lehet edzeni, de sokan naponta edzenek rá.
2014. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 HarciCsiga ***** válasza:

Pár tippet adok hátha segítenek :)

1.hagyd el a felüléseket(ha gondolod beruházhatsz helyette egy haskerékre teljesen más érzés és ha jól csinálod eredményesebb is a jó szeparáció létrehozásában[fingom sincs miért de halottam és észleltem is) :D


2.feszítsd meg egy pillanatra a hasprést a felső ponton


3.tanulj meg rendesen lábemeléseket csinálni most nem tudom hogy végzed de az emberek nagy része teljesen rosszul csinálja mert csak a lábát emelgeti amit legfőképpen a lábát terheli közben pedig a mellkast kellene közelíteni a medencecsonthoz mintha össze akarnál görnyedni amennyire csak tudsz ha eltalálod a gyakorlatot biztosan észreveszed


4.végezz néha magasabb ismétlésszámokat(15-30) néha alacsonyabbakat(8-12) terheléssel például a haskereket és a hasprést könnyen lehet terhelni és ügyesebbek a lábemelést is tudják(azért kell váltogatni hogy ne szokja meg a terhelést a hasfalad ui:ne a gyakorlatokat váltogasd csak az intenzitást és a volument


5. próbálj ki hasra triszeteket és szuperszeteket


remélem valamelyikkel tudtam segiteni :)

2014. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és utolsótól meg a tanácsokat.

Viszont az 5-ös pontot nem értem...Épphogy csak haladó vagyok testépítés terén, szóval kifejtenéd? :)

2014. aug. 15. 19:20
 6/10 HarciCsiga ***** válasza:

triszet az amikor három gyakorlatot egymás mögé teszel és nem pihensz köztük hanem egyből mész a következő gyakorlatra mint egy köredzés szóval itt egy példa hasprés után nem pihensz hanem egyből mész lábemelésre utána pedig haskerékre a szuperszet meg ugyan ez avval a különbséggel hogy itt nem 3om hanem csak 2 gyakorlatot párosítasz


ui:mindig a neked nehezebb gyakorlatot rakd előre és haladj a könnyebb felé :)

2014. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HarciCsiga jól leírta
2014. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Klanwarrior ***** válasza:

Szia!


Hasra ne csak földön végezhető gyakorlatokat csinálj, hanem például lógsz egy rúdról, és megpróbálod a lábaddal megérinteni a rudat, amiről lógsz, vagy lógás közben 90 fokos szöget zár be a hasad és a lábaid, szóval felemeled őket, ezek, és hasonló feladatok feldobják + nehezítik az edzést, és jó ideje nem pazarlom az időmet hasprésre, nem nagyon ér nálam se semmit :)


Remélem valamit segítettem, jó edzést!

2014. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi srácok és köszönöm:)
2014. aug. 15. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a dragonflag-et ha már úgy érzed elég haladó vagy. Ha még nem csináltad ezelőtt és szabályosan csinálod akkor garantált az a bizonyos sajgás.
2014. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!