Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A minden napos edzés inkább...

A minden napos edzés inkább árt vagy ha már több éve edz az ember, akkor nem lehet baj?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha minden nap edzem, akkor abból lehet e valami baj vagy leállhat e a fejlődés. Nem vagyok tudatlan, tudom, hogy az izmoknak regenerálódniuk kell csak egyszerűen nem bírok leállni, már majdnem 2 éve edzem (street workout), egyre jobb vagyok, több mindent megtudok már csinálni és ez motivál, hogy ne álljak le, pedig tisztában vagyok vele, hogy kell a pihenés is csak azt nem tudom, hogy tényleg lehet e valami baj belőle, ha minden nap csinálom. Amúgy ezek mellett minden megvan, szilárd étel napi 8 vagy többször, nem szedek semmit sem és nem is szedtem, 56 kg-ról indultam és most vagyok 77 kg. 19/F

2014. aug. 22. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb, ha van pihenő napi is, akkor tudsz rendesen regenerálódni. De ha nemed így bevált és fejlődsz, nem érzed fáradtnak magad, akkor csinálhatod, ahogy eddig is. Ha majd visszaesik a teljesítményed, fáradt leszel, akkor úgyis érzed majd, hogy kell pihenő.
2014. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Nekem is valami ilyesmi fordult meg a fejemben, hogy majd ha kezdek fáradni, meg érzem, hogy nem jobb, hanem rosszabb lesz, akkor szünetet tartok.
2014. aug. 22. 16:57
 3/3 - palilaci - ***** válasza:

" nem szedek semmit sem " na itt jött ki a tudásod. Tápkieget enni szokták, nem szedni. Ez kaja nem gyógyszer.


A minden napos edzés pedig túledzéshez vezet. Persze ez függ attól hogyan edzel (pl: hétfő tolóizmokat megmozgató gyakorlatok tolódzkodás, kézenállásból karhajlítás stb kedd statikus tartások, szerda összetett gyakorlat muscle up stb, csütörtök lábgyakorlatok, péntek húzóizmok invertált evezés, húzódzkodás, szombat lábgyakorlatok, vasárnap statikus tartások) és mekkora intenzitással.

2014. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!