Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha jelenleg 116g fehérjére...

Ha jelenleg 116g fehérjére van szükségem tömegnövelésnél, akkor ezt a számot minden esetben tartani kell a fejlődés érdekében, vagy van alsó határ is?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy sablon, (gondolom 2g/ttkg-ot tartasz), amely sok ember vizsgálatából az átlagot megállapítva lett kiszabva. Ez azért ennyi, mert az emberek NAGY RÉSZÉNEK ennyire van szüksége. Aztán ott van a genetikai sokféleség, hogy nem mindenkinek ugyanaz válik be, valamint az edzés hatására fehérjét jobban hasznosító szervezet, így valakik ennél kevesebbel is elég szép eredményt elérnek.


Ha biztosra akarsz menni, akkor ennek érdekében jobban teszed, ha megadod ezt a 2g-os mennyiséget a szervezetednek, hogy efelől már ne legyen kétséges, hogy az igény kielégül. Vagy esetleg kikísérletezed magadnak, hogy neked mi az a mennyiség, amivel te még egész jól elvagy. Azért 1,3 gramm minimum szinte mindenkinek kell, aki sportol, testépítőknek meg főleg. Ez is egy elég alsó határ már.

2014. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom mondok-e azzal valamit hogy 177cm vagyok 59kg-hoz srácként, egyrészt ezért választottam a 2g-os mennyiséget, viszont nem tudom mindig megoldani a teljes bevitelt, munkahelyen pl elég gyatra étkezéseim is vannak, itthon tudok rá figyelni jobban.

Van hogy úgy telik el nap hogy ez a fehérje mennyiség jó ha 80g megvan.

2014. aug. 24. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 59 kg vagy, akkor eleve 118 kellene, nem 116. :)


De tényleg nem ezen múlik, lődd be a 120-at, amikor nincs meg, akkor vigyázz, hogy ne menj 100 alá, aztán pár hónap múlva úgyis meglátod az eredményt és tudsz korrigálni.

2014. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!