Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bal kéz és váll funkcionális...

Bal kéz és váll funkcionális edzése?

Figyelt kérdés

A bal kezem is izmos nyilván, mert ugyan annyi gyakorlatot csinálok mind2 kézre, de vannak mozdulatok aminél iszonyatosan ügyetlen vagyok a bal kezemmel és azt vettem észre, hogy gyengébb is.

Szóval, ha 30 kilóval bicepszezek akkor ugyan olyan jól megy, viszont a csuklóm már gyengébb. Meg vannak bizonyos mozdulatsorok amit képtelen vagyok a bal kezemmel simán, gördülékenyen végrehajtani. Pl. egy bottal 8-asokat írni a levegőbe.

A kérdésem az, hogy milyen gyakorlat tudna ebben segíteni?



#edzés #ügyesség #gyakorlat #váll #ügyesség fejlesztés #kéz gyakorlat
2014. aug. 27. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:

alkarra kezdj el függeszkedni időre,ez a gyakorlat a csuklóig felerősíti a területet.

kimondottan csuklóra meg ezeket a gyakorlatokat kezdheted el-

https://www.youtube.com/watch?v=JgiCXTP_K_8

és a magas plank tartást időre.


a másik a bal kéz ügyessége,miért nem azonos a jobb kézzel.

ezen most felröhögtem,annyira gyerekes kérdés:))

azért mert az ember úgy alakult ki,hogy a jobb keze a domináns és természetétől adódóan ügyesebb,így fejlődött ki az agy.

persze ez nem jelenti azt,hogy nem lehet fejleszteni a bal kezet,de ott van,hogy fejleszteni,mert ez nem magától adott.

példáknak-

az ökölvívók nagyjából 3x többet ütnek bal kézzel,mint jobbal,ezért megtanulnak ugyanolyan hatékonyak lenni a sutább kezükkel is.

a hangszereken játszók,gitárosok mondjuk,főleg a pengetővel játszók.

nekik a bal kezük elég gyorsan ügyesebb lesz mint a jobb.

bővebben a bal kéz dolgáról,ügyességéről olvasd a trónok harcát jamie lannister fejezeteit:)

amúgy meg ha gyakorlod folyamatosan 2 percet lazán menni fog a 8as bal kézzel is.

2014. aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi kipróbálom majd függeszkedést meg a videós gyakorlatot is. Függeszkedésnél mennyi idővel érdemes kezdeni ami normális?


"az ökölvívók nagyjából 3x többet ütnek bal kézzel,mint jobbal,ezért megtanulnak ugyanolyan hatékonyak lenni a sutább kezükkel is."

Ott kezdődik a móka, ha fordítasz az állásodon és beleéled magad, hogy pont úgy ütsz és mozogsz mintha az erősebbik kezed lenne. :)

Nekem még a baltázó mozdulatokkal van gondom. A bal vállamat nem tudom rendesen hátrahúzni hogy természetesen lendítsek fej mögül. Lehet az lesz a vége, hogy holnap kimegyek aztán farigcsálok valamit bal kézzel. Meg padon tárogatásnál majd megnézem mit tudok kezdeni vele.


"a hangszereken játszók,gitárosok mondjuk,főleg a pengetővel játszók.

nekik a bal kezük elég gyorsan ügyesebb lesz mint a jobb."

Na az már teljesen más tészta. Sokkal frusztrálóbb olyan skilleket fejleszteni ami az erősebbik kezeddel jól megy illetve teljesen természetes és alapvető. Ha a gitárosoknak váltott kézzel kéne játszaniuk szerintem kb megőrülnének. :D

2014. aug. 27. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!