Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Derékfájás ellen valami?

Derékfájás ellen valami?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

gerinctorna,gerincnyújtás és kivizsgálás.

csípőemelés,homorítás,kobra póz,macska póz,gyermek póz.

2014. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én felhúzásnál húztam meg a hátam egyszer úgy hogy egy hétig járni sem tudtam rendesen a fájdalomtól, akkor nekem diclac-al és nyújtással sikerült megszabadulnom a fájdalomtól, de sajnos nem megy egyik napról a másikra.

A legnagyobb mértékben nekem az segített mikor ugyanazt a mozgást követve mint a felhúzás nyújtottam hátam azaz egyenesháttal csak derékból előredőlve illetve egyenesháttal lábemelés és erőltetni kell akármennyire fáj, súlyok pedig egy ideig felejtősek legalábbis ami mozgás a derekat is igénybe venné.

Szóval előny ha tudod mivel húztad meg a hátad mert azt a mozgást kell erőltetni míg jó nem lesz. Persze masszőr is segíthet ha van rá időd/pénzed. Dokihoz csak akkor menj ha hosszú ideje fennáll a helyzet és nem javul, mert reumatológián nagyon hosszú a várólista (kb. 3-4 hét)

2014. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Az előttem szólók által elmondottak mind jók. Nekem a hasprés segített. A derekam ugyanis, mint kiderült, azért fájt, mert gyengék voltak az ellen-oldali izmok. Segíthet még a felhomorítás is (ha szabályosan végzed), bár ezt már a gerinctorna magában foglalja.
2014. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lábtoló után kezdtem el érezni, másnap
2014. aug. 28. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!